Czesanie włosów - ważniejsze, niż myślisz

Czesanie włosów to czynność, która potrafi się kojarzyć z bardzo różnymi odczuciami. Może to być:

• Walka ze zbitymi kołtunami;

• Liczenie łamiących się i wypadających włosów;

• Chwila relaksu codziennie wieczorem i rano;

• Zupełnie mechaniczne zajęcie w czasie oglądania telewizji;

• Świadoma pielęgnacja i radość z efektu.

Nie jest to bynajmniej lista wyczerpująca temat. Niezależnie od tego, z czym nam osobiście kojarzy się czesanie włosów i czy w ogóle mamy do tej czynności chociażby odrobinę pozytywne podejście, nie możemy go zaniedbywać. Mo ono bowiem gigantyczne znaczenie dla naszych włosów.

Główne funkcje czesania włosów

Czesanie włosów - ważniejsze, niż myślisz

Czesanie włosów to oczywiście szczotki do rozczesywania włosów, czyli radzenie sobie z włosami poplątanymi, a także szczotki do stylizacji, czyli układanie włosów w sposób, jaki nam odpowiada. W praktyce jednak są to kwestie czysto estetyczne, a czesanie włosów to głównie:

• Sposób na rozprowadzenie substancji ochronnych na włosach;

• Poprawa mikrocyrkulacji krwi w skórze głowy;

• Oczyszczanie włosów i skóry głowy.

Chociaż nie można zupełnie zapominać o typowo praktycznych i estetycznych kwestiach związanych z czesaniem włosów, bo po prostu nie można wyjść na ulicę z orlim gniazdem na głowie, to właśnie kwestie pielęgnacyjne zazwyczaj powinny być na pierwszym miejscu i czesanie powinno się traktować jako element szerokiego dbania o swoje zdrowie.

Dwie szczotki to podstawa

Jak już zostało to powiedziane wyżej, każda kobieta powinna mieć przynajmniej dwie szczotki do włosów. W jej arsenale musi być szczotki do rozczesywania włosów oraz szczotka do stylizowania. Są to koniecznie dwie różne szczotki, ponieważ tanie produkty z marketów nie sprawdzają się za dobrze w czasie stylizacji ze względu na swoją niewystarczającą ingerencję w strukturę fryzury. Z kolei przy rozczesywaniu włosów może się okazać, że jedynym sposobem takiej szczotki na rozplątanie włosów jest wyrwanie ich całej kępki na raz z głowy. Nie trzeba oczywiście nikomu tłumaczyć, dlaczego nie jest to optymalna opcja w tym przypadku.

Więcej na

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku