Jak wybrać obóz dla swojego dziecka?

Turystyka dziecięca i młodzieżowa nieustannie zwiększa udziały na rynku turystycznym. Decyduje o tym coraz bogatsza oferta i warunki, jakie zapewniają organizatorzy obozów. Wszystko to sprawia, że obozy młodzieżowe w Polsce, to coraz częstsza alternatywa dla wyjazdów z rodzicami czy dziadkami.

Obóz a kolonia?

Większość z nas rodziców kojarzy jeszcze jasny podział, w którym kolonia oznaczała zorganizowany wyjazd, który odbywał się w lepszych warunkach pobytowych i był raczej przeznaczony dla małych dzieci. Obóz natomiast kojarzył nam się jasno z wyjazdem pod duże namioty typu NS, gdzie łazienkę zastępowała prowizoryczna umywalnia lub bezpośrednia kąpiel w jeziorze, a kuchnia polowa nie gwarantowała sterylności wymaganej przez inspekcje sanitarne. Dziś ta definicja się zmieniła. Bardzo rzadko możemy bowiem spotkać się z ofertą obozu, który będzie odbywał się pod namiotami. Te firmy, które proponują zaś taką formę wypoczynku, najczęściej łączą ją z odpowiednią tematyką obozu. Może być to zatem obóz paintballowy czy survivalowy.

Tematyka

To, co odróżnia dziś od siebie poszczególne oferty wyjazdów na obóz to ich tematyka i to nią powinniśmy się kierować podczas wyboru właściwego obozu dla naszego prawie dorosłego dziecka. Od kilku lat najmodniejsze i najbardziej poszukiwane są dłuższe i mocno nasycone programowo, artystyczne obozy twórcze i kreatywne. Najczęściej organizowane są one pod jednym hasłem przewodnim. Może to być taniec, jazda na rowerze, śpiew, gra na wybranym instrumencie, foto, video czy nawet obozy detektywistyczne lub kajakowe. Wybór takiego obozu ma wiele zalet. Przede wszystkim młody człowiek doskonale wie, na co się piszę i czym zajmie się w trakcie wypoczynku. Dodatkowo może realizować swoje pasje i już wyjeżdżając, ma dużą szansę, że pobyt na obozie nie będzie nudny. Mamy też pewność, że sam obóz będzie zorganizowany w taki sposób, aby dziecko miało czas zorganizowany. Tym samym nie musimy się obawiać, że całość atrakcji zostanie zredukowana do zawiezienia dzieci na plaże.

Więcej na https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku