Na wspaniałą kondycję włosów składa się bardzo wiele elementów. Najważniejszy z nich to odpowiednia dieta i odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.

Zabiegi na bujne włosy

Włosy starzeją się tak samo, jak cały nasz organizm. Przed starzeniem się włosów można uchronić stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Bardzo skutecznym zabiegiem zapobiegającym utracie przez nie witalności jest masaż skóry głowy. Warto go wykonywać za każdym razem, gdy myjemy głowę. Do tego włosy można wspomóc stosują specjalne kosmetyki do pielęgnacji: ampułki, serum, toniki. Włosom mogą też pomóc domowe maseczki, ziołowe herbatki, wcierki i płukanki.

O czym pamiętać, aby włosy na długo zachowały młody wygląd?

Warto zrezygnować z zabiegów fryzjerskich takich, jak doczepianie włosów, trwała ondulacja, farbowanie – szczególnie z silnego rozjaśniania. Należy też ograniczyć suszenie umytych włosów gorącym nawiewem suszarki, modelowania włosów lokówką oraz korzystnie z prostownicy. Jeśli nie chcemy z tych zabiegów rezygnować, zabezpieczmy je przed działaniem wysokiej temperatury specjalnymi termoochronnymi kosmetykami.

Mycie włosów podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Jednym z częściej zadawanych pytań brzmi: jak często myć włosy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednym włosy przetłuszczają się szybciej, innym wolniej. Na pytanie jak często myć włosy, można więc odpowiedzieć, że tak często, jak tego potrzebują. Na pewno nie należy myć głowy w tym dniu, w którym wybieramy się na zabieg koloryzacji włosów. Sebum chroni włosy przed preparatami do koloryzacji, ale jednocześnie nie utrudnia przenikania znajdujących się w farbie pigmentów. Przed trwałą koloryzacją, włosy należy umyć na trzy dni przed zabiegiem. Myjąc włosy przed zabiegiem koloryzacji nie można stosować odżywki, bo to ona, a nie sebum utrudnia przenikanie pigmentów. Z codziennego mycia głowy powinny zrezygnować osoby w wieku dojrzałym. Codzienne mycie pozbawia włosy naturalnej ochrony, tracą połysk i elastyczność. Im więc mamy więcej lat, tym włosy myjemy rzadziej: co drugi lub co trzeci dzień. Jedno mycie można zastąpić suchym szamponem. Najlepiej sprawdzi się suchy szampon z dodatkiem L-argininy, która je nawilży i wzmocni.  Należy pamiętać, że szampon i odżywkę dobieramy nie do rodzaju włosów, ale rodzaju skóry głowy. Osoby, które mają suchą skórę powinny używać szamponów i odżywek nawilżających z witaminą E, kwasami tłuszczowymi i olejkami roślinnymi. Do skóry tłustej warto wybierać kosmetyki do częstego stosowania. Są znacznie bardziej łagodne.

Źródło: http://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/prawidlowe-mycie-wlosow

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku