Kredyt gotówkowy czy pożyczka samochodowa?

Zakup samochodu można sfinansować w bardzo różny sposób. Osoby, które nie dysponują gotówką bardzo chętnie wybierają zakup za pieniądze pożyczone przez bank. Do wyboru jest kredyt gotówkowy oraz specjalna pożyczka samochodowa. Zobaczmy, jakie są zalety obu tych rozwiązań.

Zalety pożyczki samochodowej i kredytu gotówkowego

Zarówno w przypadku pożyczki samochodowej, jak i kredytu gotówkowego formalności trwają bardzo krótko. I na tym w zasadzie kończą się zalety kredytu gotówkowego. Specjalna pożyczka na samochód ma ich znacznie więcej. Przede wszystkim jest ona bardziej korzystniej oprocentowana niż kredyt gotówkowy. Pożyczki samochodowe udzielane są przez bardzo różne banki. Na bardzo korzystne warunki mogą liczyć klienci, którzy wybiorą Santander Consumer Multirent. Bank ten proponuje pożyczkę samochodową z oprocentowaniem wynoszącym w skali roku od 2,99 procent. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która wiele mówi o tym, jaki jest realny koszt pożyczki także jest w SCM bardzo niska. RRSO wynosi tylko 9,12 procent.

Jaki jest cel pożyczki?

Nazwa „pożyczka na samochód” może być dla klientów trochę myląca. W rzeczywistości bowiem pożyczka może zostać przeznaczona nie tylko na zakup samochodu. Santander Consumer Multirent udziela pożyczek również na zakup motocykli. W przypadku samochodu dla klientów bardzo ważne jest to, że nie musi to być nowy pojazd. SCM umożliwia także zakup używanego samochodu. Klienci mogą kupić go w komisie lub od osoby prywatnej. Za udzielone przez Santander Consumer Multirent pieniądze klienci mogą kupić także pojazd, który został sprowadzony z zagranicy. Aby uzyskać pożyczkę na samochód konieczne jest oczywiście posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Do wniosku o kredyt musi zostać dołączone zaświadczenie o zarobkach. Na odpowiedź ze strony banku czeka się bardzo krótko.

Niskie oprocentowanie, dogodny okres spłaty i minimum formalności to największe zalety specjalnej pożyczki samochodowej. Można ją przeznaczyć na zakup nowego lub używanego samochodu.

Zobacz więcej na stronie https://www.scmultirent.pl/

Podobne wpisy:

Znajdź nas na facebooku