Mushkin

Jak mieć bujne włosy?

Jak mieć bujne włosy?

Na kondycję włosów duży wpływ mamy sami. Co robić, a czego unikać, aby zawsze były w dobrej formie?

Urozmaicona dieta

Nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki do włosów nie zastąpią diety bogatej w składniki, które są im najbardziej potrzebne: witamin A, C, E, siarki, cynku, krzemu, miedzi i kwasów z grupy omega-3 i białka. W diecie nie powinno zabraknąć kolorowych warzyw i owoców, nasion dyni, soi, słonecznika, pełnoziarnistego pieczywa, orzechów, tłustych ryb morskich, chudego mięsa i drobiu.

Właściwa pielęgnacja

Na kondycję włosów bardzo duży wpływ ma odpowiednia pielęgnacja. Nie chodzi o to, aby używać kosmetyków drogich, ale dopasowanych do rodzaju skóry głowy. Do tego należy pamiętać, że włosom i skórze głowy nie służą używane w dużej ilości kosmetyki do stylizacji. Włosy nie lubią także gorącego powietrza z suszarki. Jeśli to jest możliwe – pozwólmy, aby po umyciu wyschły same. Warto ograniczyć także korzystanie z lokówki i prostownicy. Zabiegiem, którego włosy mocno nie lubią jest koloryzacja. Nie trzeba z niej rezygnować, ale pamiętać o używaniu kosmetyków specjalnie przeznaczonych do farbowanych włosów.

Gdy włosy potrzebują wsparcia

Wypadanie włosów ma wiele bardzo różnych przyczyn, między innymi osłabienie organizmu po chorobie, niedobór witamin i minerałów. Ich kondycję można poprawić działając od wewnątrz. W przypadku problemów z wypadającymi włosami koniecznie trzeba odżywić znajdującą się w cebulce macierz włosa. W aptekach jest szereg preparatów, które poprawiają kondycję włosów od wewnątrz. W składzie tych preparatów może być biotyna. To jedna z witamin z grupy B, która nazywana jest witaminą piękności. Korzystnie wpływa nie tylko na włosy, ale także na paznokcie. W aptekach można dostać złożone preparaty z biotyną, jak również również preparaty, których jedynym składnikiem jest biotyna. Proces wypadania włosów zahamują też tabletki, które zawierają ekstrakt z bambusa, witaminę B3, krzem i cynk. W składzie tabletek na włosy bardzo często jest wyciąg ze skrzypu polnego.

Podobne wpisy:

Leave a Comment