Dbamy o włosy: odpowiednia szczotka

Piękne, zdrowe włosy to marzenie chyba wszystkich kobiet. Niestety, natura nie każdą przedstawicielkę płci pięknej obdarzyła takimi włosami. Aby cieszyć się piękną fryzurą, należy o nią dbać na wielu frontach. Odpowiednia dieta i właściwe kosmetyki to nie wszystko. Ogromne znaczenie ma także używana szczotka do włosów. Zobaczmy, co należy uwzględnić, jeśli interesują nas naprawdę dobre szczotki do włosów.

Dopasowana do przeznaczenia

Szczotki do włosów różnią się, jeśli chodzi o przeznaczenie. Wyróżnia się szczotki do czesania włosów, jak i te, które zaprojektowane zostały z myślą o modelowaniu. Te drugie są najczęściej okrągłe. Warto dodać, że dostępne są szczotki do modelowania o różnej średnicy. Im dłuższe włosy, tym grubsza może być szczotka. W przypadku włosów bardzo krótkich szczotka do modelowania powinna mieć stosunkowo niewielką średnicę.

Materiał, z którego została wykonana

W sprzedaży dostępne są szczotki, które wykonano z różnych materiałów. Dla pań, które nie muszą oszczędzać, a jednocześnie chcą maksymalnie zatroszczyć się o swoje włosy powinny zdecydować się na szczotkę z naturalnym włosiem dzika. Taka szczotka jest delikatna dla włosów, nie szarpie ich, nie ciągnie. Szczotki dzieli się na te z drewna, metalu i plastiku. Te pierwsze są najbardziej polecane przez fachowców.

Rodzaj włosów

Włosy są bardzo różne. Nie wszystkie można czesać taką samą szczotką. W przypadku włosów długich i gęstych najlepsza jest szczotka płaska o dużym rozmiarze. Posiadaczki włosów cienkich i rzadkich powinny zamiast szczotki zaopatrzyć się w grzebień. Co ważne, powinien on mieć szeroki rozstaw zębów. Dopasowanie szczotki (bądź grzebienia) do rodzaju włosów sprawia, że włosy nie będą sprawiały większego problemu przy rozczesywaniu. To bardzo ważne, jeśli nie chcemy ich szarpać i wyrywać podczas codziennych zabiegów.

Odpowiednia szczotka do włosów to podstawa troski o włosy. Na szczęście dzisiaj włosy można znaleźć w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie kosmetycznym. Zawsze przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na jakość szczotki.

Sprawdź atrakcyjną ofertę profesjonalnych szczotek na

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku