Jak dbać o rzęsy, by były piękne i zdrowe

O rzęsy powinniśmy dbać tak samo, jak o nasze włosy – odżywiać je, nawilżać i odpowiednio pielęgnować, dzięki czemu zawsze będą piękne, lśniące i zdrowe. Na odżywienie rzęs jest wiele sposobów. Co więcej, z pomocą przychodzą nam także rozmaite produkty do ich pielęgnacji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Odżywianie rzęs – najlepsze sposoby

O rzęsy najlepiej dbać codziennie. Ważne jest, aby używać wyłącznie sprawdzonych, hipoalergicznych produktów i kosmetyków do makijażu i demakijażu, ponieważ okolice oczu są bardzo delikatne i łatwo je podrażnić. Jak powinno się o nie dbać? Przede wszystkim codziennie należy pamiętać o dokładnym demakijażu. Do mycia twarzy także używajmy delikatnych płynów, bez dużej ilości chemii. Nie obciążajmy rzęs dużą ilością tuszu. Dbajmy o skórę pod oczami i nie zapominajmy, że dolne rzęsy też mają swoje potrzeby. Słońce, makijaż, suche powietrze w mieszkaniu – te czynniki wpływają niekorzystnie na nasze rzęsy, osłabiają je i mają negatywny wpływ na ich wygląd i kondycję. Aby przyspieszyć ich wzrost i regenerację, oprócz codziennych działań pielęgnacyjnych sięgnijmy po przebadane odżywki, serum do rzęs np. Biotebal lub olejki.

Odżywka do rzęs – jaką wybrać?

Produktów do pielęgnacji rzęs jest wiele. Zwolennicy domowych sposobów z pewnością docenią działanie oleju rycynowego, który aplikowany systematycznie przy pomocy czystej szczoteczki przyciemnia je oraz pozytywnie wpływa na ich wzrost. Na efekty domowych sposobów trzeba jednak długo poczekać. Jeżeli zależy nam na kompleksowym i szybkim działaniu, sięgnijmy po specjalistyczne odżywki dostępne w drogeriach i aptekach. Takie serum do rzęs może występować w postaci pojemniczka z aplikatorem, formą przypominać eye-liner lub olejek. Odżywcze zabiegi na rzęsach najlepiej wykonywać po każdym demakijażu, przed pójściem spać. Z czasem stanie się to naszym nawykiem, a nasze rzęsy będą mocne, silne, zdrowe i piękne.

Serum do rzęs – po jakim czasie widać efekty?

Pierwsze efekty zazwyczaj można zaobserwować już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Pamiętajmy, że nasze działania powinniśmy wspomagać także od środka, przyjmując kompleksy witamin oraz preparaty z biotyną.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku