Pliki produktowe w marketingu internetowym

To naturalne, że w czasie upałów, po zjedzeniu słonej potrawy czy po intensywnym wysiłku fizycznym pijemy więcej niż zazwyczaj. Są jednak sytuacje, w których nadmierne pragnienie jest powodem do niepokoju. Kiedy powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę?

Nadmierne pragnienie plus chudnięcie

Gdy nadmiernemu pragnieniu towarzyszy silne pocenie, nadmierna nerwowość, nadmierne łaknienie, a w przypadku kobiet także skłonność do płaczu z byle powodu, jest bardzo prawdopodobne, że mamy problemy z tarczycą. Objawy te oraz spocone dłonie mogą świadczyć o nadczynności tarczycy. Objawów tych nie należy lekceważyć, gdyż zła praca tarczycy wpływa niekorzystnie na cały organizm. Chorobę można potwierdzić lub wykluczyć wykonując badanie krwi. Podstawowe to oznaczenie poziomu hormonu TSH. Dodatkowo lekarz zleci oznaczenie dwóch hormonów tarczycy: FT 3 i FT 4. Gdy badania potwierdzą nadczynność tarczycy, lekarz pierwszego kontaktu wypisze nam skierowanie do endokrynologa. To on zdecyduje czy konieczne są dodatkowe badania diagnostyczne i dobierze odpowiednią dawkę leków.

Nadmierne pragnienie nasilające się po posiłku

Taki objaw to prawdopodobnie cukrzyca. W przypadku tej choroby pragnienie na początku staje się bardzo silne po zjedzeniu posiłku,w skład którego wchodziła duża ilość produktów bogatych w węglowodany, na przykład po zjedzeniu kawałka ciasta. Z upływem czasu nadmierne pragnienie pojawia się coraz częściej. W ten sposób organizm reaguje na za wysoki poziom cukru we krwi, domaga się wody, gdyż tylko w ten sposób może cukier wypłukać i wydalić go wraz z moczem. Nadmierne pragnienie i częste oddawanie moczu sugerują, że trzeba zbadać poziom cukru we krwi.

Nadmierne pragnienie może sugerować udar słoneczny

Następstwem udaru słonecznego jest nie tylko nadmierne pragnienie, ale także nudności, wymioty i gorączka. Gdy podejrzewamy, że mogliśmy dostać udaru słonecznego, musimy jak najszybciej schłodzić swoje ciało. Zrobimy to przykładając do głowy i karku chłodne i mokre kompresy. Musimy także nawodnić organizm.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku