Co zrobić, aby wzmocnić włosy?

Najwięksi wrogowie zdrowych i pięknych włosów to: zmiany hormonalne, mało urozmaicona dieta, leki i niektóre choroby. Na kondycję włosów wpływa także środowisko, w którym żyjemy; jest coraz bardziej zanieczyszczone, co przyczynia się do złej kondycji włosów.

Jaka dieta jest dobra na włosów?

Nasz cały organizm najbardziej zadowolony jest, gdy stosujemy urozmaiconą dietę. Niezbędne dla włosów składniki odżywcze znajdziemy w kolorowych warzywach, rybach, chudym mięsie, pestkach dyni i słonecznika, orzechach, olejach roślinnych, oliwie z oliwek. W składzie tych produktów są duże ilości witaminy D, cynku i żelaza.

Jakie tabletki na włosy są skuteczne?

Proces wypadania włosów można zatrzymać. Trzeba jednak dostarczyć macierzy włosa składników, których zabrakło w diecie. Gdy problem z wypadającymi się włosami jest bardzo silny, warto sięgnąć po suplementy diety, w których znajdują się witaminy z grupy B oraz witamina E. Proces wytwarzania włosa pobudza tauryna. W suplementach diety na wypadające włosy powinien znaleźć się także cynk, krzem, siarka, selen i żelazo. Coraz częściej jednym ze składników preparatów na włosy w tabletkach czy kapsułkach jest także witamina D. Dzięki niej włos długi utrzyma się w cebulce. Wiele preparatów to włosy to kompozycja witamin, soli mineralnych i wyciągów ziołowych. Najczęściej są to wyciągi z pokrzywy lub skrzypu polnego. Nowością są preparaty, które zawierają ekstrakt z bambusa.

Naturalne kuracje na włosy

Kurację suplementami diety warto wesprzeć domowymi kuracjami. Do modnych i skutecznych metod walki z wypadającymi włosami należy w ostatnim czasie olejowanie włosów. Szczególnie polecany jest olejek kokosowy i z owoców awokado. Chętnie też wiele osób sięga po stare, stosowane przez nasze prababcie i babcie sposoby: wcierki z soku wyciśniętego z czarnej rzepy.

Tabletki na włosy powinny pomóc po około 3 miesiącach regularnego stosowania. Gdy w tym czasie kondycja włosów nie ulegnie widocznej poprawie, konieczna jest wizyta u lekarza. Za wypadaniem włosów może bowiem kryć się poważna choroba.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku