Mushkin

O tabletkach na wypadanie włosów

O tabletkach na wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów spędza sen z powiek nie tylko kobietom, ale także mężczyznom. Czy wypadanie włosów można zahamować dostępnymi w aptekach lekami?

Dlaczego włosy zaczynają wypadać?

Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. Często winne są choroby (na przykład nadczynność tarczycy) oraz burza hormonalna, którą kobiety przechodzą w okresie ciąży i menopauzy. Takę andropauza może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Inne przyczyny wypadania włosów to:

 • niedobór witamin (witaminy A, B7 i E) oraz minerałów (krzemu, cynku, żelaza);
 • stosowanie niektórych leków, w tym nadużywanie leków przeciwbólowych bez recepty;
 • inwazyjne zabiegi pielęgnacyjne, na przykład częste rozjaśnianie włosów;

 

Jak można powstrzymać wypadanie włosów?

Najpierw trzeba ustalić przyczyną wypadania włosów. Jeśli przyczyną jest na przykład nieleczona nadczynność tarczycy, koniecznie trzeba wykonać badanie poziomu hormonów tarczycy i podjąć leczenie u endokrynologa. Gdy poziom hormonów tarczycy zostanie ustabilizowany, kondycja włosów powinna ulec poprawie. W przypadku problemów z włosami wynikających z niedoboru witamin i minerałów warto sięgnąć po specjalne tabletki na włosy. W składzie tych tabletek znajduje się cynk, krzem, miedź i żelazo. Zwiększa się także liczba preparatów zawierających proteiny z osi, cholinę, drożdże czy biotynę. Z uwagi na przystępną cenę popularnością cieszą się także preparaty, których głównymi składnikami są wyciągi roślinne. Dla włosów szczególnie korzystny jest bogaty z krzem skrzyp polny oraz pokrzywa. Kuracji tabletkami mogą towarzyszyć domowe terapie stosowane od lat w celu wzmocnienia włosów. To między innymi picie naparów ze wspomnianych już ziół, ale też płukanki oraz wcierki. Do przygotowania domowej wcierki warto wykorzystać sok wyciśnięty z bogatej w witaminy (A, B, C) i sole mineralne (wapń, potas, żelazo) czarnej rzepy.

Domowe kuracje, czy leczenie tabletkami na włosy można kontynuować przez 3 miesiące. Gdy nie nastąpi poprawa kondycji włosów trzeba szukać pomocy u lekarza.

Podobne wpisy:

1 Comment

 1. BestPhilip

  I have noticed you don’t monetize mushkin.com.pl, don’t waste your traffic, you can earn extra bucks every
  month with new monetization method. This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all sites),
  for more info simply search in gooogle: murgrabia’s tools

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *