Niewłaściwa pielęgnacja to tylko jedna z przyczyn osłabionych cebulek włosów. Wypadające w nadmiernej ilości włosy, mogą być sygnałem poważnych problemów ze zdrowiem.

Niedoczynność tarczycy

Za wypadanie włosów bardzo często odpowiedzialna jest chora tarczyca. Najczęściej dzieje się tak w przypadku niedoczynności tarczycy. Problem powinien zniknąć, a przynajmniej się zmniejszyć, gdy poziom tyroksyny (hormon tarczycy) zostanie uregulowany. Koniecznie trzeba odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, aby wypisał nam skierowanie na badanie poziomu TSH. Gdy ich poziom będzie nieprawidłowy, otrzymamy skierowanie do endokrynologa, który zleci dalszą diagnostykę. Koniecznie trzeba będzie zbadać także poziom hormonów FT3 i FT4.

Anemia

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest anemia. Można to sprawdzić wykonują morfologię. Gdy diagnoza się potwierdzi, poprawę przyniesie wyleczenie anemii. Problem wypadających włosów może dotyczyć także osoby, które są na diecie. W ich przypadku może wystąpić niedobór witaminy B7 nazywanej biotyną. Osoby, które stosują diety odchudzające powinny profilaktycznie zażywać suplementy diety z biotyną.

Łysienie androgenowe

Tak zwane łysienie typu męskiego jest problem nie tylko mężczyzn. Występuje obecnie u coraz większej liczby kobiet. Leczenie łysienia typu męskiego nie jest proste. Na początku trzeba zbadać poziom adrogenów. Gdy ich poziom jest zbyt wysoki, koniecznie trzeba zażywać leki, które obniżą ich poziom w organizmie. W wieku przypadkach leki doustne nie wystarczają. Pacjenci dodatkowo stosują preparaty do użycia bezpośrednio na skórę głowy. Zawierają one minoksidil. Substancja ta hamuje wypadanie włosów. Preparaty z minoksidilem trzeba stosować dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Z czasem włosy zaczną odrastać. Czasem pomocna przy łysieniu androgenowym okazuje się również kuracja chininą. Preparat nanosi się na skórę głowy trzy razy w tygodniu. Chinina poprawia ukrwienie cebulek włosowych, zapobiega więc wypadaniu włosów.

Wypadanie włosów może świadczyć o poważnych kłopotach zdrowotnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku