Obozy młodzieżowe. Gdzie najlepiej wysłać dziecko?

Obozy młodzieżowe, to coraz popularniejsza forma spędzania wakacji dla tych dzieci, które są już zdecydowanie za stare na wyjazdy na wakacje z rodzicami, a jeszcze za młode, żeby jechać samodzielnie z kolegami pod namioty.

Obóz młodzieżowy może być zlokalizowany w Polsce lub też za granicą.

Pierwszą różnicą są finanse. Niestety każdy wyjazd za granicę będzie droższy od obozu zorganizowanego na mazurach czy nad morzem. Obozy takie mają jednak swoje zalety. Przede wszystkim większość państw turystycznych, w których odbywają się obozy zagraniczne, to swoista gwarancja dobrej pogody. Kiedy wysyłamy dziecko do kraju z basenu Morza Czarnego i Śródziemnego, to mamy właściwie pewność, że przez cały okres pobytu, będzie tam świeciło słońce. Dodatkowo takie wyjazdy, to szansa na poznanie nowej kultury, zobaczenia ciekawych zabytków historii oraz przyrody i zobaczenia innego kraju.

Aktywnie czy swobodnie?

Jeśli jednak zdecydujemy się na obozy młodzieżowe w kraju, to musimy podjąć decyzję czy wolimy, żeby nasze dziecko spędzało czas aktywnie, czy wypoczywało bez wskazanego celu. Dużą popularnością cieszą się bowiem ostatnio obozy, na których wybiera się jedną z aktywności i ta zostaję w pewnym sensie, myślą przewodnią takiego wyjazdu. Na przykład możemy dziecko wysłać na obóz detektywistyczny lub też siatkarski albo kajakowy. Każdy z tych obozów będzie skupiać się na wyznaczone aktywności, a wypoczynek będzie podporządkowany realizacji założonego celu. Taka forma wypoczynku ma tę zaletę, że dziecko może przy okazji wakacji, rozwijać swoje zainteresowania i praktykować hobby. Musimy być jednak pewni, że osoba jadąca na taki wyjazd, rzeczywiście ma ochotę na przykład pływać codziennie na kajakach czy jeździć na rowerach. Jeżeli bowiem zmusimy naszego podopiecznego do aktywności, której on zwyczajnie nie lubi, to najpewniej obóz taki stanie się dla niego koszmarnym przeżyciem i możemy go skutecznie zniechęcić do korzystania ze sformalizowanych i grupowych form wypoczynku. Dlatego, zanim zdecydujemy się wykupić tego typu wakacje, porozmawiajmy ze swoim dzieckiem, co do jego oczekiwań i chęci.

Więcej na

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku