Czy obozy językowe mają sens?

Czy obozy językowe mają sens?Nasze dzieci często wręcz odliczają dni do kolejnych wakacji. Nie można się temu jednak dziwić, gdy rok szkolny tak bardzo się dłuży, a obowiązki szkolne po prostu je męczą. Mało które dziecko rozważa nawet możliwość uczenia się w czasie wakacji, jednak obozy językowe cieszą cię ciągle bardzo dużą popularnością. Wielu rodziców niestety ciągle ma wątpliwości czy taki przyśpieszony kurs może faktycznie dawać jakiekolwiek rezultaty. Czy zatem obozy i kolonie językowe  mają sens?

Stały kontakt z językiem obcym

Wyjazd na obóz językowy, czy to w Polsce czy za granicę, daje naszemu dziecku szansę na kontakt z żywym językiem praktycznie 24 godziny na dobę. Jest to niezwykle ważne doświadczenie, które pozwala takiej osobie na szybkie rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych. Jeśli nie mamy innego wyboru i musimy użyć języka obcego, znajdziemy sposób by przekazać rozmówcy o co nam chodzi. Dzięki temu, uczestnik obozu w bardzo naturalny sposób zdobywa wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym rozmowa w języku obcym stanie się czymś znacznie mniej stresującym.

Nie tylko nauka

Oczywiście, obozy językowe mają na celu przede wszystkim poszerzenie wiedzy naszych dzieci oraz rozwinięcie posiadanych już umiejętności językowych. Nie oznacza to jednak, że całymi dniami będzie ono musiało wkuwać słówka i powtarzać regułki gramatyczne! Obozy żądzą się swoimi prawami, a ich najważniejsza zasada to uczenie się poprzez zabawę i przyjemne aktywności.  Dbamy zatem o to, aby każdy dzień obozu był wspaniałą wakacyjną przygodą, która przy okazji czegoś nauczy naszych podopiecznych.

Opieka najlepszych specjalistów

Obozy językowe mają pomóc dzieciom i młodzieży w zdobyciu jak najszerszej wiedzy o języku obcym i przede wszystkim swobody posługiwania się nim. Dlatego w trakcie organizowanych przez nas wyjazdów, ich uczestnicy znajdują się pod okiem najlepszych pedagogów, którzy są w stanie przekazać im jak najwięcej informacji oraz sprawić, że każda osoba poczuje się swobodnie mówiąc w języku obcym. Dzięki temu mamy pewność, iż nasi podopieczni wyniosą z takiego obozu naprawdę dużo.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku