iPad przyczyną spadku sprzedaży pecetów?

Jednym z najważniejszych kosmetyków używanych przy makijażu jest podkład. To on decyduje o tym, jaki końcowy efekt osiągniemy. Rodzaj podkładu należy dostosować nie tylko do rodzaju cery, ale także do pory roku. Innego podkładu należy używać latem, a innego w okresie zimowym. Przy wybieraniu podkładu należy zwrócić uwagę także na jego konsystencję.

Jak nałożyć podkład

Zdecydowanie najłatwiej aplikuje się podkład o płynnej konsystencji. Nie trzeba go wcierać, wystarczy go tylko wklepać gąbeczką do makijażu lub opuszkami palców. Fluid matujący sprawdza się w przypadku cery tłustej i mieszanej. Fluid, który ma silne właściwości matujące nie sprawdzi się jednak w przypadku, kiedy mamy już pierwsze zmarszczki. Fluid matujący najlepiej sprawdza się na gładkiej skórze. Zaletą fluidu matującego jest fakt, iż ma on bardzo lekką konsystencję, dzięki temu na twarzy nie tworzy się efekt maski. Zawarte w nim składniki zostały tak dobrane, aby zmniejszał on widoczność porów, ograniczał wydzielanie sebum, a tym samym sprawiał, że nawet po kilku godzinach twarz nie zaczęła się nieestetycznie błyszczeć. Bardzo lekka i płynna konsystencja sprawia, że aplikacja fluidu matującego jest bardzo prosta.

Makijaż w wakacje

Fluid matujący, który wybieramy na lato nie tylko powinien zapewnić nam idealny wygląd, ale także stanowić ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznym. Taką rolę spełni fluid, który w swoim składzie będzie zawierał także filtr UV (np. Ideale Glam Matt Lirene). W tym na zimę nie może zabraknąć składników, które zapewnią skórze dobre nawilżenie.

Aby idealnie nałożyć fluid, niezbędne jest dokładne oczyszczenie twarzy. Warto więc przed jego aplikacją wykonać peeling enzymatyczny. Matujący fluid najwygodniej jest nakładać opuszkami palców lub lekko zwilżoną gąbeczką. Dzięki temu można go nałożyć idealnie równo.

Idealnie dobrany kolor podkładu i jego rodzaj zapewni nam perfekcyjny wygląd przez cały dzień. W przypadku cery tłustej i mieszanej doskonale sprawdza się fluid matujący. Jest doskonały szczególnie na lato. Jest lekki i sprawia, że twarz się nie świeci.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku