Wynajem magazynów - trzy najczęściej popełniane błędy

Wynajmując hale magazynowe staramy się, aby podpisana przez nas umowa była możliwie jak najbardziej korzystna. Nie zawsze jednak potrafimy wystrzegać się błędów.

Prezentacja tych, które zdarzają się najczęściej, powinna pomóc w ich unikaniu.

Błąd pierwszy – nadmierne oszczędności

Interesuje nas wynajem magazynów, a proponowana nam hala jest znacznie tańsza od tych, które analizowaliśmy do tej pory? Wiele wskazuje na to, że trafiła nam się życiowa oferta! Niestety, choć raz na jakiś czas rzeczywiście mamy do czynienia z okazją, która może się już nigdy więcej nie powtórzyć, przeważnie nie mamy tyle szczęścia. Niska cena może oznaczać, że magazyn znajduje się w miejscu, do którego trudno się dostać, nie jest w najlepszym stanie lub posiada inne wady, które wynajmujący stara się zatuszować niską ceną. Lepiej nie ponosić niepotrzebnego ryzyka i weryfikować każdą taką ofertę. Więcej na https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/na-sprzedaz/wojewodztwo/mazowieckie

Błąd drugi – brak wiedzy o własnych potrzebach

Magazyn jest duży, atrakcyjnie położony, a jego czynsz wcale nie jest wysoki, jeśli weźmie się pod uwagę wielkość powierzchni, jaką będziemy mogli dysponować? Może się wydawać, że nie mogliśmy trafić lepiej, tymczasem często taka oferta staje się pułapką, którzy sami zastawiamy na siebie. Decydując się pochopnie na podpisanie umowy możemy zapomnieć o tym, że wcale nie potrzebujemy aż tak dużej powierzchni magazynowej, już na pewno nie mamy pewności, że będzie nam ona potrzebna za trzy lata. Nawet najciekawsze oferty należy więc rozpatrywać pod kątem naszych własnych potrzeb.

Błąd trzeci – brak oceny przestrzeni magazynowej
Oferta prezentuje się znakomicie, a na mapach Google magazyn wygląda znakomicie? Nie, to nie wystarcza do podjęcia decyzji o jego wynajmie. Może się przecież okazać, że budynek znajduje się w kiepskim stanie, a droga jest właśnie remontowana, co zwiększy koszty związane z użytkowaniem wynajętej przestrzeni. Wynajmowanie magazynów ma sens jedynie wówczas, gdy już wcześniej je widzieliśmy, najlepiej w towarzystwie osoby specjalizującej się w prawie budowlanym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku