Jak dbać o cerę suchą?

Cera sucha to zmora wielu kobiet, zwłaszcza żyjących w dużych miastach i prowadzących aktywny tryb życia. Główną przyczyną przesuszenia skóry jest zbyt mała ilość tłuszczu wytwarzanego przez skórę, nie bez znaczenia są także czynniki zewnętrzne, przede wszystkim nieodpowiednia ilość snu, niewłaściwa dieta oraz codzienne kosmetyki do pielęgnacji, zawierające znaczne ilości środków chemicznych.

Jakie składniki aktywne powinny znaleźć się w kosmetykach dla cery suchej i wrażliwej?

Cera sucha to przede wszystkim upiorny, łuszczący się naskórek, wrażliwość, częste podrażnienia oraz brak elastyczności. Nietrudno zauważyć, że skóra sucha jest wyjątkowo podatna na starzenie, co automatycznie przekłada się na niekorzystny wygląd oraz gorsze samopoczucie.

Chcąc zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków pielęgnacyjnych, wybierając produkty, które zawierają komponenty o właściwościach głęboko nawilżających, natłuszczających oraz łagodzących podrażnienia.

Szczególnie pożądane są w tym przypadku silnie działające składniki aktywne dla cery suchej

Do najważniejszych komponentów należą:
a) Algi brunatne – ich cechą jest optymalne nawilżenie skóry, która jednocześnie staje się bardziej elastyczna i jędrna. Algi skutecznie regenerują zmęczoną stresem i codziennością suchą skórę, zapewniając jej optymalne nawilżenie.
b) Mikroalgi – ich zaletą jest przede wszystkim ogromna ilość witamin i aminokwasów, które korzystnie wpływają na stan skóry. Mikroalgi przyspieszają gojenie się ran, ponadto wykazują właściwości przeciwzapalne.
c) Masło Shea – podobnie jak komórki macierzyste pochodzenia roślinnego odmładza skórę, zapobiegając jej przesuszeniu.
d) Proteiny jedwabiu – łączą się z kreatyną w skórze, tworząc tym samym „płaszcz ochronny”. Proteiny jedwabiu można znaleźć przede wszystkim w kremach na noc, kremach pod oczy oraz serum do cery suchej i wrażliwej.
Godne uwagi i zainteresowania są także odżywcze maseczki z jedwabiem, które można stosować nawet cztery razy w ciągu miesiąca.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku