Co trzeba wiedzieć o kredytach samochodowych

Jeśli interesuje nas zakup samochodu i potrzebujemy w tym celu zewnętrznego finansowania, dobrze jest zorientować się, jak działają kredyty samochodowe.

Jest to naprawdę nieskomplikowany produkt finansowy, więc na pewno zrozumienie jego tajników nie będzie stanowiło dla nikogo większego problemu.

Kredyt na samochód

Najważniejsze jest to, że kredyty samochodowe (https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/ ) to kredyty przeznaczone tylko na zakup samochodu. Bank zaoferuje nam pieniądze pod warunkiem, że celem ich wzięcia jest zakup samochodu i nie wydamy pieniędzy na nic innego. Zdecydowana większość banków bezpośrednio zapyta nas, ile kosztuje samochód, który chcemy kupić, ponieważ bank będzie kredytował tylko jego wartość. Zazwyczaj istnieje konieczność dokładnego wskazania samochodu, który się będzie kupowało. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dzisiaj banki nie wymagają już raczej tylko zakupu samochodu nowego prosto z salonu. W granicach rozsądku istnieje możliwość zakupu samochodów używanych pod warunkiem, że są to pojazdy z pewnego źródła, czyli wiele banków kręci jeszcze nosem na sprzedaż pomiędzy osobami prywatnymi, ale zakup od osoby prowadzącej działalność gospodarczą nie jest już najmniejszym nawet problemem.

Ubezpieczenia

Bardzo ważne jest to, że kupowany w ramach kredytu samochód jest zabezpieczeniem dla kredytu. Oznacza to w pierwszej kolejności, że w przypadku niespłacania kredytu bank go po prostu zabierze. W praktyce zazwyczaj istotniejsze jest to, że samochód musi być ubezpieczony. W czasie trwania umowy kredytu bank nie może stracić swojego zabezpieczenia, a tak by się stało chociażby w przypadku utraty samochodu w wypadku kradzieży. Dlatego istnieje bezwzględny obowiązek ubezpieczania samochodu i to na szerokich warunkach, jakich z pewnością będzie się domagał bank. Trzeba też zaznaczyć, e obowiązek ubezpieczania się u wskazanego ubezpieczyciela to rzadkość, chociaż przedstawiciele banku mogą nalegać, by takie ubezpieczenie zostało zawarte. W praktyce konieczne jest ubezpieczenie, a miejsce jego zawarcia to już sprawa klienta.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku