Do najbardziej popularnych kredytów, których udzielają banki należą konsumpcyjne. Występują one także pod nazwą kredyt gotówkowy. Ten rodzaj kredytu można uzyskać w każdym banku. Nie oznacza to jednak, że warunki na jakich banki ich udzielają są identyczne. Łączy je jednak jedno: aby bank go przyznał, trzeba mieć zdolność kredytową.

Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki bez zbędnych formalności. Rzadko wymagani są żyranci i inne zabezpieczenia, które mogą utrudnić uzyskanie kredytu. Trzeba mieć tylko stałe, oczywiście udokumentowane dochody. Może to być umowa o pracę, renta, emerytura. O kredyt gotówkowy mogą ubiegać się także osoby, które mają firmę. Nieliczne banki honorują również umowy o dzieło i umowy zlecenia. Pamiętajmy jednak, że przy pracy na umowę i niskich dochodach nie dostaniemy wysokiego kredytu.

Formalności z przyznaniem kredytu gotówkowego można załatwić w placówce wybranego banku lub przez internet

Kredyt gotówkowy ma jedną ogromną zaletę: jest wypłacany w gotówce (dzisiaj odbywa się to w formie bezgotówkowej, pieniądze są przelewane na konto). Druga zaleta: pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel: zagraniczne wakacje, nowe meble, remont łazienki.

Warto pamiętać, że oddamy bankowi więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy

Kredyt trochę kosztuje. Składa się na to nie tylko oprocentowanie, ale także pobierana przez bank prowizja. Do tego warto wiedzieć, że bank może zażądać wykupienia ubezpieczenia. O tym także należy pamiętać rozważając zaciągnięcie kredytu. O tym, ile kosztuje kredyt bank informuje podając wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Kierując się tym wskaźnikiem możemy porównać oferty kredytów gotówkowych w różnych bankach i wybrać ten, który jest najtańszy.

Mało formalności, szybka decyzja kredytowa, możliwość wydania pieniędzy na dowolny cel – to największe zalety kredytu gotówkowego. Warto pamiętać, że otrzymamy go pod warunkiem posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Jest to warunek, który koniecznie trzeba spełniać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku