Wbrew niektórym opiniom nie istnieje uniwersalne mleko dla niemowląt. Każdy tego typu produkt musi być dostosowany nie tylko do wieku dziecka, ale też do indywidualnych cech malucha. W innym bowiem przypadku nie spełni swojej funkcji, jako podstawowego źródła pożywienia.

Przede wszystkim mleko dla niemowląt, które możemy kupić w każdej praktycznie aptece, oznaczone jest kolejnymi liczbami od jednego do pięciu.

Im mniejsze dziecko tym mleko z niższą cyfrą powinniśmy wybrać

Każdy tego typu produkt jest bowiem szczególnie dostosowany do przewodu pokarmowego dziecka i zawiera substancje, które na tym etapie rozwoju są najbardziej niezbędne. Dla dzieci do szóstego miesiąca mleko jest pomyślane jako produkt niezwykle delikatny i idealny dla niewykształconego jeszcze w pełni przewodu pokarmowego. Dla nieco starszego malucha, który właśnie zaczyna raczkować, a nie osiągnął jeszcze roku, doskonałe będzie mleko opatrzone cyfrą dwa. Zawiera ono dużą ilość żelaza, które jest niezbędne do właściwego rozwoju.

Najwyższy numer został zarezerwowany dla dzieci, które osiągnęły wiek przedszkolny

Numery to jedno, ale mleko ma też swoje wyjątkowe oznaczenia, które informują nas o szczególnych właściwościach danego produktu. Dla dzieci, które są zagrożone alergią lub jedno z ich rodziców jest alergikiem, warto wybrać mleko opatrzone literami HA. Jeżeli nasz maluch ma problemy z ulewaniem, to korzystnie będzie zakupić mleko AR. Zostało ono wzbogacone w substancje, która zagęszcza mleko w żołądku niemowlaka i tym samym skutecznie zapobiega ulewaniu. Z kolei symbol GR, to znak, że dany produkt jest wyjątkowo sycący. Możemy ten rodzaj mleka podawać dziecku na noc. Dzięki temu dziecko nie będzie budzić się tak często i dłużej pozostanie najedzone.

Oprócz tego istnieją też specjalne rodzaje mleka, które zapobiegają kolkom i wzdęciom, rozluźniają stolec i mają obniżoną wartość laktozy. Dostępne są też produkty, które wyróżniają się ekologicznością i wyprodukowane zostały z mleka krowiego wytwarzanego w wysoko jakościowym gospodarstwie ekologicznym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku