O koncie internetowym

Internet zmienił bardzo wiele w naszym życiu. Zmianom uległy także oferowane przez banki usługi. Osoby, które mają dostęp do Internetu mają dzisiaj możliwość założenia rachunku osobistego online.

Zalety konta online

Założenie konta internetowego wiąże się z dużymi oszczędnościami. Oszczędzamy przede wszystkim swoje pieniądze. Konto internetowe obsługuje sam właściciel, banki rezygnują więc z pobierania opłat za jego prowadzenie. Dokonywane z niego przelewy są darmowe. Czasem banki naliczają opłaty za przelewy, ale wynoszą one kilkadziesiąt groszy. Do tego zakładając konto internetowe oszczędzimy sporo czasu. Nie będziemy musieli jechać do siedziby oddziału banku, stać w kolejce, aby zlecić przelew. Wszystkie przelewy możemy zlecić nie wychodząc z domu.

Zarządzanie kontem

Sposób zarządzania kontem internetowym jest nieskomplikowany. Po jego założeniu bank przydzieli nam login i hasło. Logując się po raz pierwszy na stronie banku możemy wybrać nowe hasło i zamienić na nie to, które przydzielił nam bank. Aby uzyskać dostęp do konta musimy podać login i hasło. W zależności od banku możemy spotkać się także z dodatkowymi zabezpieczeniami. Możemy otrzymać od banku kartę kodów. Inne rozwiązanie to przesyłanie poufnego kodu za pomocą wiadomości SMS. Zanim bank wycofa pieniądze z naszego konta, musimy wpisać ten poufny kod.

Bezpieczeństwo

Stosowane przez banki zabezpieczenia sprawiają, że środki na koncie internetowym są bezpieczne. Ich bezpieczeństwo zależy także od nas samych. Musimy wybrać hasło do konta, które łatwo zapamiętamy. Możemy je zapisać, ale kartkę powinniśmy schować z dala od komputera. Nie zapisujmy hasła do konta w telefonie komórkowym. Powinniśmy także strzec jak oka w głowie wydanej przez bank karty kodów. Wychodząc z domu nie możemy zabierać jej ze sobą.

Konto internetowe jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Dzięki niemu można oszczędzić czas robiąc płatności siedząc we własnym fotelu. Zakładając konto internetowe oszczędza się także pieniądze: za jego prowadzenie bank nie pobiera opłat.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku