W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie stylem industrialnym. Utrzymane w stylu industrialnym pomieszczenia to przysłowiowy misz-masz, czyli połączenie nierzadko przypadkowych elementów.

Podobny charakter mają lampy industrialne, produkowane z różnych materiałów – szkła, metalu, drewna, a nawet betonu.

Prostota i minimalizm

Styl industrialny to przede wszystkim prostota i minimalizm – fakt ten dotyczy również oświetlenia. Lampy industrialne to jeden z kluczowych elementów stylizacyjnych – rozwiązanie to pełni jednocześnie funkcję estetyczną, jak i stricte praktyczną. Główną cechą lamp industrialnych jest surowy wygląd i naturalna prostota. Warto pamiętać, że industrializm to również minimalizm na płaszczyźnie kolorystycznej – pożądane są przede wszystkim odcienie szarości, biel i czerń, dopełniane efektownym metalem oraz naturalnym drewnem.

Industrialne oświetlenie

Lampy industrialne powinny być wysokie i przestronne, doskonałą propozycją są także modele wiszące, utrzymane w prostym, surowym stylu, z wykorzystaniem ograniczonej palety barw. Stosując długie lampy industrialne, bez problemu można optycznie obniżyć pomieszczenie, dzięki czemu wyda się ono bardziej przytulne i przyjazne, tworząc jednocześnie wyjątkowy, na swój sposób romantyczny klimat.

Zobacz też: https://technodeluxe.pl/lampy-sufitowe/lampy-sufitowe-industrialne

Doskonałą propozycją okazują się także podłogowe lampy industrialne, w szczególności oryginalne modele o charakterze przeskalowanych lampek biurkowych – są to propozycje funkcjonalne, wygodne i jednocześnie oryginalne pod względem estetycznym.

Pożądane w stylu industrialnym są także wszelkiego rodzaju reflektory – kinkiety, lampy wiszące lub podłogowe. W sklepach z oświetleniem znaleźć można szeroki wachlarz propozycji, dzięki czemu znalezienie odpowiedniej lampy industrialnej nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Decydując się na tego typu model należy zadbać przede wszystkim o to, aby wybrana lampa posiadała surową formę reflektora.

Jak widać, lampy industrialne to szeroki wachlarz propozycji, wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby lampa współgrała ze stylistyką wnętrza.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku