Automatyczny odkurzacz z nowoczesnymi funkcjami

Dzisiejsze odkurzacze nie są już tak proste i toporne jak kiedyś. Dawniej, kupując – powiedzmy gdzieś w latach 70-tych – odkurzacz, wiedzieliśmy co kupujemy. Dawne odkurzacze nie różniły się pomiędzy sobą dosłownie niczym.

Nie oznacza to jednak, że tak zostało do dziś. Wręcz przeciwnie, w dzisiejszych czasach mamy tu znacznie większy wybór.

Robot sprzątający – nowoczesność trafiła pod strzechy.

Jedną z najnowszych ewolucji odkurzaczy są roboty sprzątające. Coraz częściej nie są one zwykłymi odkurzaczami a w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami. Dziś postanowiliśmy właśnie im poświęcić nieco uwagi i opisać nowe funkcje, którymi one dysponują.

Automatyczny odkurzacz – czym się wyróżnia i o czym warto pamiętać.

To co wyróżnia automatyczny odkurzacz z pewnością nie jest związane ze sposobem odkurzania. Niewielki rozmiar i konieczność zużywania niedużej ilości energii, zmusiły producentów do postawienia na tradycyjne formy odkurzania. Systemy wirnikowe, piorące itd wciąż są domeną odkurzaczy stacjonarnych.

1. Cechą, która na pewno wyróżnia roboty sprzątające jest ich automatyzacja. Zwykle posiadają one stację dokującą i odpowiednie sensory, które pozwalają im się „uczyć” naszego domu.

2. Metoda sprzątania wprawdzie się nie zmieniła ale za to zmieniła się jej jakość. Dlaczego? Nie ukrywajmy – robot sprzątający zasilany na baterie akumulatorowe nie osiągnie tej mocy co odkurzacz posiadający moc rzędu 1,5 kW albo i więcej. I choć trasa przebiegu odkurzacza jest już z góry zaprogramowana, to nie ukrywajmy – odkurzacz taki nie zbierze wszystkiego. W praktyce więc, konieczne będzie jego wielorazowe użycie, by efekt końcowy był zauważalny.

3. Stacje dokujące są fajne, ale… nie każdy producent załącza je do oferowanych przez siebie automatycznych odkurzaczy. W praktyce, co jakiś czas trzeba będzie ładować odkurzacz z sieci.

4. Problemem mogą być również… listwy przypodłogowe. Dlaczego? Jeśli nasz odkurzacz wraca do stacji ładującej, będzie miał on problem z właściwym ustawieniem się względem niej. Listwy będą nam w tym zdecydowanie przeszkadzać.

Czy wobec tego warto taki gadżet zakupić? Jak najbardziej! Pomimo wielu ograniczeń rozwiązanie to jest wygodne i funkcjonalne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku