Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że poniesie pewne straty, które nie będą wynikały z faktu, iż źle zarządza swoją firmą. Mogą one być skutkiem pożaru, kradzieży czy działania czynników przyrody. Dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały specjalną ofertę obejmującą ubezpieczenia dla firm.

Są zawody, których wykonywanie nakłada obowiązek wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Taką polisę muszą wykupić osoby, które prowadzą biuro nieruchomości albo biuro rachunkowe.

Polisę OC powinien wykupić również każdy przedsiębiorca, którego firmowy majątek składa się pojazdów mechanicznych

Ubezpieczone muszą zostać nie tylko firmowe samochody osobowe, ale wszystkie pojazdy mechaniczne, które zostały zarejestrowane. Do tego właściciele firm spedycyjnych mogą wykupić ubezpieczenie przewożonego ładunku. Będzie to ubezpieczenie niezależne od obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczeniem każdy przedsiębiorca może objąć wszystkie elementy składowe firmowego majątku. Podobnie, jak właściciele domów mogą ubezpieczyć je przed kradzieżą, podobne ubezpieczenie mogą wykupić również przedsiębiorcy. W ofercie niektórych towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć polisy dedykowane różnym przedsiębiorcom, na przykład osobom, które prowadzą sklep, firmę zajmującą się organizowaniem masowych imprez. W ofercie są również specjalne pakiety ubezpieczeń dla firm z branży budowlanej oraz dla firm z branży informatycznej.

W przypadku tych ostatnich firm możliwe jest ubezpieczenie nie tylko pomieszczeń firmy, ale także znajdującego się w nich sprzętu

Zakres ryzyk, które może obejmować ubezpieczenie dla firmy jest bardzo szeroki. Dzięki temu każdy przedsiębiorca, który chce się zabezpieczyć przed finansowymi skutkami na przykład kradzieży, znajdzie polisę idealnie dopasowaną do wielkości i profilu swojej działalności. Za cenę w sumie niewielką można ustrzec się przed poważnymi stratami finansowymi.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku