Przeciw wypadaniu włosów

Przyczyny problemów z włosami są bardzo różne. Szkodzi im zła dieta, zanieczyszczone środowisko. Na ich kondycję wpływają także choroby i błędy w pielęgnacji. Aby je wzmocnić nie zawsze wystarczy tylko zmienić jadłospis. Czasem potrzebują one podwójnego wsparcia od wewnątrz, czyli witamin i składników mineralnych w postaci tabletek.

Dobre tabletki na włosy: jakie powinny być ich składniki?

W tabletkach na włosy powinny znaleźć się wszystkie te składniki, których zabrakło w naszej codziennej diecie. Bardzo ważnym składnikiem, którego może brakować naszym włosom jest witamina H nazywana także biotyną. Gdy jej niedobór w organizmie jest spory, cierpią na tym nie tylko włosy, ale także paznokcie. Stają się one łamliwe. Niedobór biotyny może być przyczyną łojotokowego zapalenia skóry, skutkiem choroby może być wypadanie włosów i to w takiej ilości, że doprowadzi to do łysienia. W tabletkach powinien znaleźć się także krzem. Jest to składnik potrzebny do syntezy keratyny – głównego składnika włosów. Do niedawna w tabletkach na włosy krzem pozyskiwany był przede wszystkim ze skrzypu polnego. Okazało się jednak, że bardziej bogatym źródłem krzemu jest bambus. Częściej więc w aptekach można spotkać tabletki na włosy z bambusem. Preparaty ze skrzypem polnym nie zniknęły jednak z rynku. Skrzyp jest bowiem bogaty w krzemionkę, która jest bardzo łatwo przyswajalna przez organizm.

Nie tylko dieta i tabletki

Do pielęgnacji włosów warto używać także naturalnych olejków. Skutecznym środkiem na przerzedzające się włosy jest między innymi olejek rycynowy. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-9 wzmacnia, odżywia i nawilża nie tylko włosy, ale także skórę głowy. Do pielęgnacji włosów wymagających wsparcia można wykorzystać także olejek z awokado. W jego składzie są witaminy, proteiny i zdrowe kwasy tłuszczowe. Naturalne olejki roślinne hamują wypadanie włosów, mogą uratować przed łysieniem. Niektóre pomagają także w naturalny sposób pozbyć się łupieżu; tak działa olejek z łopianu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku