Mushkin

Komu opłaca się mini casco?

Komu opłaca się mini casco?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego, który został zarejestrowany na terytorium polski i dopuszczony do ruchu musi posiadać ubezpieczenie OC. Niekiedy jednak warto też wykupić dobrowolne ubezpieczenie, które zabezpieczy nas przed konsekwencjami wypadków, które powstały z naszej winy. Jednym z nich jest mini casco.

Mini casco to w dużym skrócie ograniczona forma dobrowolnego ubezpieczenia AC. Jego zakres jest mniejszy niż w przypadku pełnej ochrony AC, ale analogicznie niższy jest też koszt samego ubezpieczenia. Ten rodzaj ochrony kierowany jest do trzech grup społecznych, dla których to rozwiązanie może być korzystnym kompromisem pomiędzy brakiem ubezpieczenia dodatkowego, a stosunkowo drogim pełnym ubezpieczeniem AC.

Dla kogo jest ubezpieczenie mini casco?

Z mini casco mogą skorzystać przede wszystkim zatem te osoby, których nie stać na wykupienie pełnego dobrowolnego ubezpieczenia, a nie czuję się one pewnie w sytuacji, kiedy zostają pozbawione jakiejkolwiek ochrony. Jednocześnie wykupując mini casco, mogą oni przez cały okres trwania ubezpieczenia naliczyć sobie zniżki, które potem zaprocentują przy zakupieniu pełnej ochrony AC i wpłyną na obniżkę jego ceny. Inna grupa klientów to posiadacze samochodów starszych, a tym samym mniej wartościowych. Dla tych klientów wykupienie pełnego ubezpieczenia jest zabiegiem mało sensownym, gdyż wartość ich samochodu jest niewielka, a szkody, jakie ewentualnie mogłyby wystąpić, bez znaczenia w kontekście całego pojazdu. Ostatnią grupą są ci kierowcy, którzy korzystają z pojazdu mechanicznego stosunkowo rzadko i w ograniczony sposób. To na przykład mieszkańcy mniejszych miast lub wsi, którzy wykorzystują samochód do podróży na krótki dystans i tym samym nie są tak bardzo narażeni na stłuczkę lub wypadek.

Samo odszkodowanie z mini casco przysługuje nam w kilku wypadkach. Wtedy kiedy naprawa szkód przekracza, siedemdziesiąt procent jest ogólnej wartości. I możemy mówić właściwie o szkodzie całkowitej i praktycznym zniszczeniu samochodu oraz gdy nasz pojazd zostanie skradziony.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-mini/

Podobne wpisy:

Leave a Comment