Dobry hotel na wakacje

Ubezpieczenie zawsze daje nam wszystkim pewien spokój. Z jednej strony wiemy, że tak naprawdę od niczego nie chroni i wciąż mogą nam się przytrafić różne nieszczęścia. Z drugiej jednak strony jesteśmy spokojniejsi, ponieważ mamy świadomość, że w obliczu takich problemów zyskamy pomoc i wsparcie finansowe od swojego ubezpieczyciela. W trudnych chwilach zaś nikt nie chce martwić się o pieniądze – powinniśmy skupiać się raczej na żałobie lub na powrocie do zdrowia. NNW to rodzaj ubezpieczenia, które nie jest obowiązkowe. NNW komunikacyjne jest mimo wszystko bardzo popularne, ponieważ zapewnia ochronę zdrowia i życia zarówno kierowcy, jak i pasażerom w trakcie jazdy oraz ogólnie w trakcie użytkowania pojazdu. Dlaczego jeszcze warto mieć taką polisę?

Polisa NNW – kiedy chroni?

Ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, to rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, które przydaje się w trakcie użytkowania auta. Nie ma jednej określonej ochrony, którą będziemy posiadać bez względu na wybraną firmę – każda z nich przygotowuje bowiem indywidualnie ofertę kierowaną do swoich klientów. Ponieważ NNW nie jest obowiązkowe, nie wszyscy chcą kupować taką polisę. Żeby jednak mieć przynajmniej częściową ochronę, a nie płacić zbyt wiele, firmy ubezpieczeniowe dzielą ofertę na wersję standard i premium. Jedna jest podstawowa, a druga rozszerzona. W tej drugiej wersji oczywiście możemy liczyć na większe wparcie, ale i musimy uiścić wyższą opłatę. Ubezpieczenie NNW chroni zwykle nie tylko w trakcie jazdy, ale też obsługi auta – na przykład jeśli coś stanie się przy wymianie koła, albo przy tankowaniu, również otrzymamy odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Polisa NNW – gdzie kupić?

W tej chwili możemy kupić NNW online. Jest to o tyle proste i wygodne, że wszelkie dane oferty sprawdzamy w przestrzeni internetowej. Możemy też dokonać zakupu w każdej chwili – to wielka zaleta, ponieważ współcześnie większość osób jest bardzo zabiegana i z trudem mogłaby wygospodarować odpowiednią ilość czasu, by skontaktować się z jakąś firmą inaczej, osobiście. Możemy też oczywiście zadzwonić pod wskazany numer, a pracownik przeprowadzi nas przez wszystkie etapy zakupu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku