Sejfy ognioodporne w firmie

Praktycznie w każdej firmie znaleźć można wiele cennych, poufnych dokumentów, które wymagają szczególnej ochrony. Wbrew pozorom zabezpieczenia w postaci systemów alarmowych czy też ochrony personalnej często okazują się niewystarczające – konieczne jest wykorzystanie znanych od dawna sejfów.


Optymalnym rozwiązaniem w tym przypadku są sejfy ognioodporne, zapewniające zwiększoną ochronę na działanie ognia.

Skuteczna ochrona

Standardowo każdy sejf jest chroniony za pomocą szyfrowanego kodu, dodatkowo posiada dedykowane kluczyki, które zazwyczaj są używane w sytuacjach awaryjnych, czyli w przypadku utraty wspomnianego kodu.
Sejf to w rzeczywistości pojęcie bardzo ogólne, zawierające w sobie zarówno niewielką, ognioodporną kasetkę, szafę pancerną, a nawet specjalne pomieszczenia, w których przechowywane są wartościowe przedmioty, dokumenty, cenne kolekcje, dzieła sztuki, nośniki danych itp.
Nadrzędną cechą wszystkich sejfów jest odpowiednia budowa oraz wykorzystanie materiału, który skutecznie chroni przed zewnętrznymi czynnikami mechanicznymi oraz ogniem, zapewniając tym samym maksymalną ochronę przedmiotom znajdującym się w sejfie.

Jak wybrać sejf?

Wybór sejfu nie powinien być przypadkowy. Kierowanie się zasadą, że lżejsze rozwiązanie jest łatwiejsze w przeniesieniu i ustawieniu bywa zwodnicze – waga przedmiotowych narzędzi w bezpośredni sposób przekłada się na ich stopień bezpieczeństwa, sejfy o mniejszej wadze posiadają niższą klasę, a tym samym zapewniają mniejszą ochronę przed niepożądanym złodziejem. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów czy też banków, gdzie często w sejfach znajdują się nie tylko ważne dokumenty i nośniki danych, ale także pieniądze.
Ochronę przed przysłowiowym złodziejem zapewniają sejfy antywłamaniowe, warto jednak zadbać również o ochronę przed żywiołem, jakim jest ogień – w tej sytuacji optymalnym narzędziem są sejfy ognioodporne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych nabywców, producenci sejfów stworzyli rozwiązania, które zapewniają jednocześnie ochronę przed złodziejem i pożarem, czyli łączą funkcję antywłamaniową i ognioodporną – jest to idealna propozycja dla firm i instytucji o charakterze publicznym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku