Gdzie ukryć sejf?Wybierając sejfy antywłamaniowe powinniśmy kierować się ich klasą odporności, czyli czasem w jakim potencjalny złodziej jest w stanie złamać zabezpieczenia oraz tym jakiej wartości przedmioty chcemy w nim przechowywać. Warto się zastanowić nie tylko nad tym czy poszukujemy sejfu antywłamaniowego czy również ognioodpornego ale także nad jego lokalizacją.

Jak oszukać złodzieja?

Nie warto umiejscawiać sejfu w miejscu, gdzie od razu zostanie odkryty. Żeby spełniał swoje funkcje należy maksymalnie utrudnić nie tylko jego rozbrojenie, ale także lokalizacje, co potencjalnie wydłuży czas w jakim złodziej będzie w stanie sobie z nim poradzić. Cenne minuty zmarnotrawione przez złodziei na poszukiwanie lokalizacji, w której znajdują się sejfy antywłamaniowe, czy zaskoczenia jakie może spowodować posiadanie więcej niż jednej skrytki skutecznie może ochronić nasz majątek. Sejfy antywłamaniowe znajdziesz na stronie

Gdzie umieścić sejf?

Sejfy antywłamaniowe najczęściej znajdują się pod obrazami, za zasłoną zwykle w gabinecie lub sypialni. Żeby utrudnić zdanie złodziejom warto umieścić je w mniej typowych miejscach pamiętając, że do dyspozycji mamy nie tylko sejfy antywłamaniowe ścienne, ale także podłogowe. Korzystając z tej ostatniej funkcjonalności warto umieścić sejf po łóżkiem, chociaż jak wspominaliśmy sypialnia to dość popularna lokalizacja. Znacznie mniej popularnym i nieoczywistym umiejscowieniem sejfu będą zwykle nie wykorzystywane do tego pomieszczenia jak na przykład łazienki. Sejfy antywłamaniowe w łazience nie powinny też znaleźć się w prostej do odkrycia lokalizacji jak szafka czy ścianka działowa. Doskonałym pomysłem jest na przykład wykorzystanie do tego obudowy wanny. Równie mniej oczywistym dla złodzieja miejscem w jakim mógłby szukać sejfu jest lodówka. Dodatkowo niewielką kasetkę można zamaskować na przykład opakowaniem od pizzy. Mało który złodziej wpadnie na to, że to pierwsze miejsce poszukiwań skrytki. Innym nietypowym miejscem, które warto rozważyć jest kratka wentylacyjna, szczególnie jeśli mamy do ukrycia niewielki sejf. Nie musimy wówczas korzystać z prawdziwego ciągu wentylacyjnego – możemy skonstruować jego atrapę w dogodnej dla nas lokalizacji.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku