Jaką funkcję spełnia sejf antywłamaniowy?

Na rynku można znaleźć różne modele sejfów, przeznaczonych zarówno dla firm, jak i gospodarstw domowych. Poszczególne propozycje różnią się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim funkcjonalnością.


Wiele osób kojarzy tego typu narzędzia z wykonanymi ze stali pudełkami, często przypominającymi szafy pancerne, które należy wbudowywać w ścianę. Warto jednak pamiętać, że gama tego typu rozwiązań jest znacznie szersza, sejfy w rzeczy samej mogą mieć różny kształt i wielkość, nierzadko przypominają niepozorną szkatułkę lub domową szafę.

Szczególne znaczenie mają sejfy antywłamaniowe, wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed niepożądanymi osobami.

Różne klasy odporności

Na pierwszy rzut oka sejfy antywłamaniowe różnią się między sobą wyłącznie wielkością, wyglądem i ewentualnym wyposażeniem, warto jednak pamiętać, że istnieją różne klasy sejfów antywłamaniowych, oznaczane cyframi rzymskimi od I do XII – im wyższe oznaczenie cyfrowe, tym wyższa klasa, a tym samym lepsza ochrona znajdujących się w sejfie przedmiotów lub dokumentów. Ciekawostką może okazać się fakt, że sejfy należące do klasy VIII i wyższych, przeznaczone są wyłącznie dla skarbców. Więcej na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-antywlamaniowe

Godny podkreślenia jest fakt, że wytrzymałość sejfów wpływa bezpośrednio na wysokość ich ubezpieczenia, dlatego też przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, jak cenne przedmioty będą w nich przechowywane.
Wśród propozycji można znaleźć również modele odporne na działanie ognia – w przeciwieństwie do standardowych sejfów, rozwiązania ognioodporne zapewniają skuteczną ochronę przed pożarem. Sejfy ognioodporne dzielą się także na klasy – im wyższa klasa, tym większe zabezpieczenie przed żywiołem.

W jakim celu używane są sejfy?

Dawniej w sejfach przechowywano przede wszystkim pieniądze i biżuterię. Obecnie większość osób środki finansowe deponuje w bankach, korzystając z dostępnych instrumentów finansowych, natomiast w sejfach antywłamaniowych przechowywane są głównie ważne dokumenty, dzieła sztuki, wartościowe kolekcje czy też nośniki informacji.
Inaczej rzecz ujmując, w sejfach umieszczane są rzeczy, które mogą okazać się wartościowe dla złodzieja. Sejfy antywłamaniowe przeznaczone są także do przechowywania broni, zarówno sportowej, jak i ostrej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku