Najciekawsze pizze świata

Tradycyjna włoska pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Jej okrągły kształt, prostota i minimalizm zawojowały niemal każdy zakątek globu. I trudno się temu dziwić, gdyż połączenie cienkiego ciasta z sosem pomidorowym, serem mozzarella i świeżą bazylią przynosi doskonałe rezultaty. Jednak coraz częściej okazuje się, iż wyobraźnia kulinarna nie ma granic. Dzięki niej powstają placki o nietypowych kształtach i z bardzo oryginalnymi dodatkami. Jakie są najciekawsze pizze świata?

Oryginalne smaki

Na całym świecie powstają pizze, które mogą zaskakiwać nietypowymi i bardzo oryginalnym smakami. Wśród najciekawszych można wymienić:

mięso z krokodyla, kangura lub emu (Australia)banany i orzeszki ziemne (Szwecja)cykady, które po upieczeniu podobno przypominają w smaku orzechy (amerykański stan Missouri)ryba połączona z cebulą (Rosja)wędzone mięso renifera (Finlandia)konina (Dania)mięso mielone ze skórką chleba (Turcja i Armenia)miks buraków, marchewki, groszku, przepiórczych jajek i rodzynek (Brazylia)atrament z kałamarnicy (Japonia)czekolada i słodkie pianki (Nowy Jork)Dodatkowo można wziąć przykład z Anglików i zaserwować pizzę na śniadanie. W tym wydaniu powinna ona zawierać fasolę, jajka, boczek i ziemniaki.

Kształt

Zdecydowana większość smakoszy pizzy ceni sobie jej okrągły kształt. Ale nie jest to regułą, gdyż na świecie można skosztować placków o bardzo zróżnicowanych formach. Do tych najbardziej zaskakujących należy zaliczyć:

  • pizza na patyku, która bije rekordy popularności na Filipinach
  • pizza w kształcie łódki, którą można spróbować w Turcji
  • pizza w placku z tortilli (to połączenie rodem z Meksyku)
  • pizza w lodowych rożkach, która w niektórych miejscach na świecie staje się prawdziwym rarytasem

Dodatkowo nie wolno zapominać o tym, iż także Włosi gustują w różnych kształtach pizzy. Przykładem niech będzie pizza sycylijska (która ma kształt prostokąta) lub słynne calzone (czyli pizza o kształcie pieroga). Coraz bardziej różnorodne kształty włoskich placków nikogo już dzisiaj nie dziwią.

Tradycyjny włoski placek jest okrągły i składa się z kilku podstawowych dodatków. Jednak ta tendencja powoli ulega pewnym modyfikacjom, a na świecie pojawiają się bardzo oryginalne odmiany tej uwielbianej potrawy. Ale mimo wszystko nadal jest to pizza. Warszawa ceni dobry smak i zaprasza na pizzę w wielu odmianach – może nie tak oryginalnych, ale na pewno smacznych.

Jeśli szukasz dobrej pizzy w Warszawie, sprawdź https://www.pizzadominium.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku