Sposoby na zdrowe paznokcie

Ozdobą kobiecych dłoni są zdrowe, zadbane paznokcie. Jak je pielęgnować, aby zawsze prezentowały się nienagannie?

Odżywki na paznokcie

Specjalne odżywki dostępne w sklepach kosmetycznych wzmocnią kruche paznokcie. Najczęściej sprzedawane są one w postaci bezbarwnego lub pastelowego lakieru. Należy nanosić je na niepomalowane, czyste paznokcie dwa, trzy razy w tygodniu. Odżywki dostępne są w wielu rodzajach, przeznaczone są do paznokci z różnymi problemami, dlatego różnią się swoim składnikami. W odżywkach przeznaczonych do słabych, kruchych paznokci w składzie znajdują się witaminy z grupy B, pierwiastki mineralne i ceramidy. W składzie odżywek, które wzmocnią cienkie płytki paznokciowe znajdziemy proteiny i wyciągi z roślin, a w tych przeznaczonych do paznokci z bruzdami keratynę. Odżywka dobrana do problemu zadziała skuteczniej.

Tabletki na paznokcie

Słabe i kruche paznokcie świadczą o tym, że w organizmie już od dawna brakuje witamin i minerałów. Najczęściej jest to skutek niewłaściwie zbilansowanej diety. Ale niedobór witamin i minerałów zdarza się także zimą i wczesną wiosną – w tym okresie jemy mniej świeżych warzyw i owoców. Zbyt mała ilość witamin i minerałów wpływa na pogorszenie się nie tylko kondycji paznokci, niekorzystne zmiany widoczne są także na twarzy, mogą zacząć wypadać włosy. Takie sygnały wysyłane przez organizm to znak, że musimy dostarczyć dodatkowej porcji witamin i pierwiastków mineralnych w postaci tabletek. W tabletkach tych znajdziemy: witaminy A, E i z grupy B, cynk, krzem i selen. Są to składniki, które korzystanie wpływają nie tylko na paznokcie, ale także skórę i włosy. W paznokcie można też wcierać dostępną w kapsułkach witaminę A i E.

Domowe kuracje

Płytki paznokci można wzmocnić domowymi kuracjami. Służy im picie herbatki ze skrzypu polnego i pokrzywy i kąpiel w oliwie z oliwek, do której należy dodać sok z cytryny. Można też kąpać dłonie w kisielu z siemienia lnianego. Kuracje te pozytywnie wpływają nie tylko na same paznokcie, ale na całe dłonie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku