Wsparcie dla paznokci w tabletkach

Każda kobieta marzy o tym, aby jej paznokcie były zdrowe, mocne i długie. Często jednak stan paznokci odbiega daleko od ideału. Jak można poprawić ich kondycję?

Odżywki do paznokci

Pomagają, gdy paznokcie są kruche i często się łamią. Dostać je można bez trudu w każdej drogerii. Najczęściej mają postać lakieru w pastelowym odcieniu, czasem są bezbarwne. Trzeba pokrywać nimi nieumalowane paznokcie przynajmniej dwa razy w tygodniu. Gotowe odżywki można zastąpić olejkiem rycynowym, oliwą z oliwek, siemieniem lnianym. Oliwę podgrzewa się, dodaje taką samą ilość olejku rycynowego i soku z cytryny, a następnie zanurza się w tej miksturze dłonie. Z kolei z siemienia lnianego należy ugotować papkę o konsystencji przypominającej kisiel, po przestygnięciu zanurzyć dłonie na kilka minut. Dłonie można moczyć również w gęstym odwarze ze skrzypu polnego. Zawarty w skrzypie krzem skutecznie wzmacnia paznokcie.

Preparaty z witaminami i minerałami

Trzeba po nie sięgnąć, gdy po kilku tygodniach stosowania odżywek czy domowych kuracji stan paznokci nie ulega widocznej poprawie. To znak, że są one słabo odżywione na skutek mało urozmaiconej diety, w której brakuje produktów dostarczających witamin i składników mineralnych. Preparaty na paznokcie zawierają witaminy, cynk, krzem, żelazo. Często są to preparaty na bazie ziół, przede wszystkim skrzypu polnego i pokrzywy. Rzadko są to jednak preparaty jednoskładnikowe, dlatego kompleksowo odżywiają paznokcie. Skład tabletek, które warto łykać na problemy z paznokciami jest identyczny z tym, który zawarty jest w preparatach na włosy. Możemy więc kupić ten sam preparat niezależnie od tego, czy chcemy wzmocnić paznokcie, czy włosy. Najlepsze odżywki i preparaty z witaminami i minerałami nie pomogą, gdy nie zmienimy swojej diety. Źródłem niezbędnych składników są tłuste ryby morskie, chude mięso, warzywa, żółtka jaj, mleko i przetwory mleczne. Dobrym nawykiem jest posypywanie kanapek natką z pietruszki i chrupanie w ciągu dnia pestek dyni, słonecznika lub orzechów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku