Mushkin

Zakup programu antywirusowego

Zakup programu antywirusowego

Zakup programu antywirusowegoKupując dobry antywirus najlepiej od razu sprecyzować swoje wymagania, i to zanim jeszcze udamy się bezpośrednio do sklepu, w celu dokonania zakupu. Podstawową sprawą jest to ile komputerów na raz powinien chronić antywirus. Liczba komputerów znajdujących się w sieci i podlegających ochronie może być uzależniona od wersji programu.

W najprostszej możliwej wersji jest to ochrona na raz, tylko i wyłącznie jednego komputera, co może już nie wystarczać. Kolejną ważną sprawą jest to w jakim celu taka ochrona jest na komputerze potrzebna. Osoby wykorzystujące komputer tylko do przeglądania stron internetowych czy do grania w gry komputerowe mogą zadowolić się darmowym programem antywirusowym, który powinien je w dobrym stopniu chronić, zwłaszcza jeśli posiada on firewall.

Programy antywirusowe

Komercyjne programy antywirusowe wyposażone w najlepszy firewall przydadzą się wszystkim tym, którzy wykorzystują komputer do pracy, a w szczególności jeśli w grę wchodzi korzystanie z bankowości elektronicznej czy też tak zwana telepraca. W takich przypadkach korzystanie z jak najnowocześniejszych programów antywirusowych jest w zasadzie koniecznością. Inne wymagania mogą mieć także osoby, które prowadzą własną działalność. Ich interesować może specjalne oprogramowanie antywirusowe, które pozwoli im na zabezpieczenie wszystkich firmowych komputerów w takim stopniu, który będzie im pasować.

Ochrona komputera

Poziom ochrony wszystkich komputerów powinien być więc konfigurowany najczęściej na jednym komputerze, na którym zainstalowana jest specjalna wersja takiego oprogramowania. Kupno takiej wersji programu antywirusowego wiązać może się jednak ze zdecydowanie wyższymi wydatkami, chociaż można pomyśleć o tym jeśli dysponuje się kilkoma komputerami w sieci domowej. Ułatwi to nie tylko konfigurację samego programu antywirusowego jednocześnie na wszystkich stanowiskach, ale także pozwoli na wygodne śledzenie raportów dotyczących różnych zagrożeń, zwłaszcza tych które wymagać mogą interwencji samego użytkownika.

Podobne wpisy:

Leave a Comment