Za co najczęściej nie zdajemy prawo jazdy

Jeśli z egzaminu zrezygnujemy później niż na dwa dni robocze przed jego datą, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zwróci nam połowę z wpłaconej sumy. W przypadku, kiedy poinformujemy WORD wcześniej o naszej rezygnacji, dostaniemy całą sumę.

Czas egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorię B powinien wynieść 40 minut. Jeśli jednak w czasie 25 minut zaliczymy pozytywnie wszystkie zadania, to egzamin może być krótszy.

W trakcie egzaminu może być obecny nasz instruktor nauki jazdy

Ale nie może on ingerować w przebieg jazdy kursanta, komentować jego jazdy itp. Jeśli to zrobi, egzamin zostanie przerwany z wynikiem negatywnym, Podczas egzaminu praktycznego na prawo jazdy mamy prawo do powtórzenia każdego zadania. Ale nie takiego, które ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy np. wymuszenie pierwszeństwa wjazdu na skrzyżowanie. Wtedy egzamin zostaje przerwany. Może się zdarzyć, że pozytywnie zaliczymy wszystkie podstawowe próby, a mimo to nie zdamy. Stanie się tak, o ile egzaminator uzna, że np. brak nam koncentracji, podzielności uwagi itp. W razie wątpliwości możemy się odwołać od wyniku egzaminu na prawo jazdy.

Odwołanie trzeba złożyć w terminie do 14 dni od daty egzaminu

Odwołanie składa się do dyrektora WORD, który nasz wniosek z jego opinią składa do marszałka województwa. Termin 14 dni jest ważny, gdyż tylko w tym czasie są przechowywane taśmy, nagrane w czasie jazdy. Pamiętajmy, że jeśli zechcemy zdawać np. w aucie z automatyczną skrzynią biegów, to uzyskane prawo jazdy będzie nas upoważniało jedynie do jazdy samochodem, wyposażonym w taką skrzynię. Warto o tym pamiętać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku