Usuwanie wirusów i tym podobnego oprogramowania w zwykły sposób może być dosyć mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe. Jednym z pierwszych działań które podejmują takie programy jest powielanie czy też tak zwana replikacja. Umożliwia to odtworzenie się wirusa nawet po jego skasowaniu z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania umożliwiającego kasowanie dowolnych plików z dysku, czasem nawet całkowite sformatowanie dysku twardego może po prostu nie wystarczyć aby pozbyć się groźnych wirusów, chyba że stosuje się specjalne oprogramowanie które pozwala dosyć skutecznie wymazać z dysków twardych wszelkie informacje w tym także wirusy, ale także i to rozwiązanie ma swoje wady, jedną z nich jest dosyć dużą ilość czasu potrzebna do całkowitego sformatowania dysku twardego i tym samym usunięcia wirusów.

Może być to jednak konieczne jeśli standardowe programy antywirusowe nie poradzą sobie w tej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o usuwanie szkodliwego oprogramowania jest oczywiście użycie programów antywirusowych. W pierwszej kolejności zaleca się skanowanie dysku twardego z użyciem stosowanego na co dzień oprogramowania antywirusowego, może zdarzyć się jednak i tak, że nie wszystkie zagrożenia uda się jednak usunąć lub użytkownik nadal będzie sądzić, że na jego komputerze znajduje się niebezpieczne i groźne oprogramowanie.

W takim wypadku nie należy jednak wgrywać innego oprogramowania antywirusowego, bowiem może to tylko pogorszyć sytuację. Nie oznacza to jednak że nie można z innego programu skorzystać. Najlepiej w tym celu jest zrealizować skanowanie online bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Powinno dać to zdecydowanie większą pewność odnośnie tego czy uda się usunąć szkodliwe oprogramowanie. Skanowanie online trwać może o wiele dłużej aniżeli przy wykorzystaniu oprogramowania zainstalowanego bezpośrednio na twardym dysku komputera. Jest to także opcja dostępna za darmo, dla tych użytkowników którzy z różnych przyczyn nie są skłonni do zakupu oprogramowania antywirusowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku