Urządzenia i Internet

Urządzenia i InternetObecnie większość urządzeń elektronicznych, takich jak wszelkiego rodzaju telefony komórkowe, posiadają bezproblemowy dostęp do Internetu. Jednakże w ostatnim czasie pojawiło się pewne zagrożenie dla Internetu, ponieważ pojawił się ogólnoświatowy pomysł, żeby na całym świecie wprowadzona została pewnego rodzaju cenzura internetu.

Cały ten projekt nazywa się ACTA i porozumienie to zostało podpisane przez wiele państw na całym świecie, w tym także przez Polskę. Jednakże jako rzą

d zrobił to bardzo pochopnie, bez większej informacji dla obywateli to sprawa ta nie obyła się bez odzewu naszego społeczeństwa.

ACTA

Po prostu rząd ukrywał fakt wprowadzenia takiej cenzury w naszym kraju. Polacy o wszystkim dowiedzieli się tak naprawdę na kilka dni przed tym, jak porozumienie to miało zostać podpisane przez polski rząd w Japonii. Oczywiście społeczeństwo zbuntowało się tworząc akcję nie dla acta, czyli falę protestów w walce o wolny Internet. Oczywiście porozumienie tak czy siak zostało podpisane przez polskiego ambasadora w imieniu polskiego rządu, w Tokio. Dopiero podpisanie tegoż porozumienia obudziło w społeczeństwie chęć do walki o wolny Internet. Cały czas mają miejsce ogólnopolskie protesty i akcje, których celem jest odwołanie porozumienia ACTA w naszym kraju. Premier przyznał się do błędu i oznajmił, że będzie walczył razem ze społeczeństwem, by ACTA jednak nie było obecne w naszym kraju.

Parlament Europejski

Jednakże teraz wszystko leży w rękach Parlamentu Europejskiego. Ciekawy jest fakt, że rewolucja protestowa w naszym kraju pobudziła także inne kraje do walki o wolny Internet i przeciwstawieniu się ACTA. Warto również wspomnieć o tym, że fajnie mieć dobry sprzęt do korzystania z Internetu w różnych miejscach. Chodzi o urządzenia mobilne, dzięki którym można mieć dostęp do Sieci zawsze i wszędzie. Dobrym takim urządzeniem jest na przykład htc sensation. Inne takie dobre nowoczesne urządzenia to także nokia c5-03 czy też motorola flipout. Nie można również obojętnie przejść obok modelu samsung galaxi s iii. Warto rozejrzeć się za takim ciekawym urządzeniem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku