Sposoby na piękne włosy

Problemy z włosami w równym stopniu mogą dotknąć kobiety i mężczyzn. Dobra kondycja włosów zależy przede wszystkim od sposobu odżywiania się i prowadzonego trybu życia. Nie służy im długotrwały stres, ale przede wszystkim niedobór składników odżywczych.

Jakie leki mogą powstrzymać wypadanie włosów?

Zależy to oczywiście od tego, jakich składników odżywczych szczególnie organizmowi brakuje. Przyczyną wypadania włosów można być na przykład niedobór żelaza. Niedobór tego pierwiastka prowadzi do anemii. Bez wyleczenia anemii nie możemy liczyć na powstrzymanie wypadania włosów. Anemię leczy się preparatami żelaza. Lekarze zalecają także wprowadzenie do diety większych ilości produktów bogatych w żelazo. Przyczyną wypadanie włosów może być także stres. Silne negatywne emocje, długotrwałe napięcie nie tylko powodują wzrost poziomu kortyzolu i prolaktyny, ale są także przyczyną niedoboru żelaza. Przyjmowanie suplementów diety z magnezem, picie wody zawierającej magnez, bardzo szybko zahamuje proces wypadania włosów.

Tabletki na wypadanie włosów

Osoby, które są niezadowolone z wyglądu swoich włosów mogą sięgnąć po preparaty ziołowe na wypadające włosy. Zawierają one wyciągi z pokrzywy i skrzypu polnego, są wzbogacone także niezbędnymi dla włosów witaminami i składnikami mineralnymi. Skrzyp polnych w swoim składzie zawiera bardzo dobrze przyswajalny przez organizm krzem. Pokrzywa zawiera nie tylko krzemionkę, ale także cynk, siarkę, żelazo oraz witaminy A i E. Na kondycję włosów bardzo dobrze wpływa także biotyna. W aptekach warto więc szukać także tabletek z biotyną. Preparaty te odżywiają włosy od środka, hamują ich wypadanie, przyspieszają wyrastanie nowych, wzmacniają te istniejące. Dodatkowa korzyść ze stosowania tabletek na włosy to poprawa stanu paznokci.

Preparatami na włosy nie można zastąpić racjonalnej diety. Można się nimi wspomagać w razie problemów, przede wszystkim jednak należy komponować posiłki tak, zawierały wszystkie niezbędne witaminy i pierwiastki mineralne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku