Tradycyjna Nokia 300 dla biznesmenów oraz popularne smartfony dla młodych

Już chyba każdy posiadacz samochodu słyszał o dodatkach do paliw, które mają za zadanie czyszczenie układów zasilania. Preparat do czyszczenia wtrysków benzyny, przez jednych uznawany jest za niezwykle skuteczny. Inni natomiast uważają, że stosowanie go nie daję odczuwalnej różnicy, podczas użytkowania pojazdu. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak to jest naprawdę z tymi dodatkami.

Przede wszystkim warto podkreślić, że obecnie na rynku mamy do czynienia z dużą ilością tego typu środków, zarówno produkcji krajowej, jak i zagranicznej. Czasami więc nieskuteczność danego preparatu, może być związana z kiepską jakością danego produktu, a nie z wadliwością samego pomysłu i rozwiązania. Same dodatki do paliwa według twierdzeń ich producentów mają nie tylko ograniczyć zużycie paliwa, ale też usprawnić pracę silnika oraz obniżyć koszty eksploatacji. Wiążę się to z faktem, że każdy układ zasilania silnika jest podatny na zanieczyszczenia, które pojawią się prędzej czy później. W wyniku wahań temperatur, w zbiorniku paliwa wytrąca się woda, która reagując z metalowymi ścianami zbiornika, tworzy rdzę. Dodatkowo do baku dostają się wraz z paliwem mniejsze zanieczyszczenia, które odkładając się we wtryskiwaczach, po pewnym czasie są w stanie skutecznie zakłócić jego pracę. Efektem tego spada jakość rozpylania i atomizacji paliwa z powietrzem, a w konsekwencji nadmiar zanieczyszczeń doprowadzi do powstania awarii samochodu.

Jak stosować dodatki do paliwa?

Dodatki do paliwa mają zapobiegać takim sytuacjom lub przynajmniej odwlekać je w czasie. Sam preparat wlewamy do baku, gdzie miesza się on z paliwem. Rozpuszcza on zanieczyszczenia, które zebrały się na ściankach zbiornika i na sitku pompy paliwowej. Rozpuszczeniu ulegają też zanieczyszczenia, które znajdują się na filtrze oraz ostatecznie na najbardziej narażonych na awarie, wtryskiwaczach. Dobrej jakości dodatek potrafi rozpuścić wszelkie złogi i zanieczyszczenia, dzięki czemu układ zasilania jest w stanie pracować dłużej bezawaryjnie. Należy jednak podkreślić, że sam dodatek nie uratuje naszego pojazdu, jeżeli nie zadbamy o profilaktykę. Ta polega w skrócie na korzystaniu z paliw dobrej jakości, które nie są zanieczyszczone. Zaopatrywanie się u niepewnych dostawców, bardzo szybko odbije się na kondycji pojazdu i jeśli zanieczyszczenia będą zbyt duże, to dodatki do paliwa nie będą w stanie ich usunąć, a ich użycie może wręcz pogorszyć i tak już fatalną sytuację.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku