Mushkin

Programy do obróbki zdjęć

Technologie

TechnologieNie brakuje programów do obróbki zdjąć dzięki którym istnieje możliwość w miarę profesjonalnego obrabiania fotografii. Mogą być to darmowe programy do obróbki zdjęć, pośród których znaleźć można bez większych problemów mniej lub też nieco bardziej skomplikowane oprogramowanie.

W pierwszej kolejności powinniśmy opowiedzieć jakie można znaleźć darmowe programy do obróbki zdjęć po polsku. Nawet jeśli ktoś w miarę dobrze zna język angielski to i tak zdecydowanie przyjemniej przecież pracuje się w ojczystym języku.

Ciekawe oprogramowanie

Pierwszym programem, o którym sobie powiemy, jest ciekawe oprogramowanie, dzięki któremu można obrabiać dwie fotografie jednocześnie. Pasjonaci fotografii za zapewne wiedzą, że chodzi tutaj o program „2 Pic”. Jego możliwości są dosyć spore jak na darmowy program do obróbki zdjęć, a poza tym możliwość modyfikowania dwóch zdjęć jednocześnie zdecydowanie ułatwia pracę, zwłaszcza jeśli dokonuje się tylko typowych poprawek , a nie jakiś wysoce specjalistycznych modyfikacji. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej profesjonalnymi rozwiązaniami, to być może warto sięgnąć po PhotoFilter. Program ten umożliwia nie tylko stosowanie dużej ilości różnego rodzaju filtrów, jak zresztą wskazuje sama nazwa, ale też umożliwia stosowanie różnorodnych efektów, dzięki którym można znacząco poprawiać czy też modyfikować zdjęcia.

Konkurencyjność

Taki program do obrobki zdjęć ze względu na duża liczbę opcji jest w stanie konkurować z niektórymi profesjonalnym i komercyjnymi programami do obróbki zdjęć, ale jego wadą może być niestety mała ilość obsługiwanych formatów plików graficznych. Oczywiście pośród obsługiwanych formatów znajduje się najpopularniejszy jeśli chodzi o zdjęcia czyli JPG, ale nie dla każdego, zwłaszcza profesjonalnego fotografa, będzie to wystarczające. Niemiej jednak taki darmowy program do obróbki zdjęć po polsku znajduje wiele zastosowań, chociaż zgodnie z licencją nie powinien być wykorzystywany do celów komercyjnych, o ile korzysta się z licencji darmowej. Największą zaletą obu opisanych w duży skrócie programów jest ich prostota ich obsługi.

Podobne wpisy:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *