Mushkin

Programy antywirusowe i przeglądarki internetowe

Programy antywirusowe i przeglądarki internetowe

Programy antywirusowe i przeglądarki internetoweWspółczesny antywirus musi także współpracować z używaną przez użytkownika komputera przeglądarką internetową. Do tych najpopularniejszych przygotowywane są specjalne rozszerzenia, które powinny uruchomić się od razu po zainstalowaniu programu antywirusowego oraz ponownym uruchomieniu samej przeglądarki.

W przypadku wyjątkowego pod tym względem chrome nie ma konieczności ponownego uruchamiania. Jeśli dodatek ten się nie uruchomi to konieczne może być jego ręczne uruchomienie. Powinien znaleźć się na liście wszystkich dostępnych w danej przeglądarce dodatków. Jego zadania mogą być dosyć mocno zróżnicowane.

Ochrona przeglądarki

Przede wszystkim tego rodzaju dodatki powinny chronić samą przeglądarkę, uzupełniać wszelkie luki bezpieczeństwa i tak dalej. Przydatne są także informacje o niebezpiecznych witrynach. Jeśli użytkownik na taką witrynę trafi to może być ona od razu zablokowana, chyba że użytkownik zdecyduje inaczej. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Użytkownicy najlepszych programów antywirusowych mogą korzystać z ich integracji z najpopularniejszymi wyszukiwarkami internetowymi. Wszystkie widoczne wyniki wyszukiwania zostaną od razu odpowiednio opisane. Te bezpieczne zaznaczane są w kolorze zielonym, natomiast te uznane za nie bezpieczne najczęściej kolorem czerwonym. Może się co prawda zdarzyć także i tak, że na temat określonej witryny nie będzie żadnych informacji, wtedy też użytkownik wchodzi na taką stronę na swoje własne ryzyko.

Programy antywirusowe

Kolejną możliwością jest to że programy antywirusowe mogą przechowywać wszelkie hasła użytkowników w sposób o wiele bezpieczniejszy od tego, co mają do zaoferowania same przeglądarki. Aby takie hasło zapamiętać nie w przeglądarce a w samym programie antywirusowym, należy skorzystać z jego specjalnej funkcji. W żadnym razie udogodnienia te nie powinny spowalniać działania samej przeglądarki, chociaż może zmienić się nieco jej wygląd – pojawi się dodatkowy pasek. Kolejną ważną rzeczą jest to jakiego rodzaju firewall jest w przypadku danego programu antywirusowego. Od skuteczności tego elementu w dużej części zależy skuteczność samego programu antywirusowego.

Podobne wpisy:

Leave a Comment