Technologie

TechnologieByć może jest to mało techniczna informacja, ale wraz z najnowszym windows 8 zmieni się także logo stosowane przez Microsoft. Znikną kolory, pojawi się jednolite niebieskie logo, które promować będzie najnowszy i zdaniem wielu ekspertów mający szansę stać się jednym z najlepszych system operacyjny.

Tym co wyróżnia najnowszy Windows jest to, że będzie można go użytkować zarówno na telefonach komórkowych jak i na komputerach. Przygotowano specjalny interfejs umożliwiający obsługę windowsa za pomocą ekranu dotykowego.

Nokia

Już dziś wiadomo że telefony komórkowe marki nokia e52 czy też nokia e75 bez problemów będą mogły używać tego systemu operacyjnego. Być może stanie się on swego rodzaju standardem, ale jak na razie trudno sobie wyobrazić aby urządzenia takie jak ipad konkurencyjnej przecież firmy Apple, także z tego systemu operacyjnego korzyły. Wraz z nowym systemem operacyjnym pojawi się nowe oprogramowanie z pakietu Office, ale też i inne dodatkowe multimedia. Co ciekawe nowy system operacyjny ma być jeszcze szybszy od swojego poprzednika, co może być dosyć trudne do osiągnięcia, ale jak pokazują testy w wersji beta, jak najbardziej możliwe. Nowy system operacyjny o wiele lepiej radzić będzie sobie także z grami komputerowymi.

Nowe sterowniki graficzne

Można spodziewać się w niedługim czasie premiery nowych sterowników graficznych, które sprawią, że odtwarzana na komputerach grafika komputerowa będzie jeszcze lepsza, ale coraz mniej graczy używa swoich komputerów do gier komputerowych, o wiele lepiej bowiem do tego celu nadają się nowoczesne konsole do gier, które nie wymagają posiadania osobnego systemu operacyjnego, a nawet nie ma konieczności instalowania gier komputerowych. Obecnie najpopularniejsze są konsole playstation 4 produkowane przez Sony oraz xbox 720, czyli produkt Microsoftu. Jako że to właśnie te konsole są najpopularniejsze to właśnie na nie wydawanych jest najwięcej gier komputerowych. Największe tytuły dzisiaj obecnie ukazują się najpierw w wersjach na konsole. Obie charakteryzują się podobnymi parametrami technicznymi, konsola sony ma być może wygodniejszy kontroler.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku