Mushkin

Jazda samochodem bez klimatyzacji

Jazda samochodem bez klimatyzacji

Upały łatwiej znieść w klimatyzowanym wnętrzu. Wystarczy ustawić żądaną temperaturę i nawet postój korku, w pełnym słońcu jest łatwiejszy do zniesienia. Jednak nie wszystkie samochody posiadają klimatyzację.

Co zrobić, aby długa podróż w upale nie była wyczerpująca? Uchyl okna i korzystaj z nawiewów. Jeśli nie możemy tak zaplanować podróży, aby uniknąć jazdy w największe upały, musimy odpowiednio przygotować się do podróży.

Przed wyjazdem, zadbajmy o to, aby samochód nie był zbyt nagrzany

Jeśli auto stało w słońcu, nie ruszajmy bezpośrednio po tym, jak do niego wsiądziemy. Przewietrzmy najpierw wnętrze, otwierając wszystkie drzwi. Warto również uruchomić silnik i włączyć wentylację. Przepływające powietrze ostudzi nagrzane elementy układu nawiewu do kabiny. Pierwsze kilometry, zwłaszcza, jeśli pokonujemy je w mieście, gdzie często zatrzymujemy się na skrzyżowaniach i poruszamy się z niewielkimi prędkościami, powinniśmy pokonać z otwartymi oknami. To dodatkowo ochłodzi kabinę.

Przyspieszasz, przymknij szyby

Po wyjechaniu z terenu zabudowanego, gdy zwiększamy prędkość jazdy, powinniśmy przymknąć okna. Jazda z całkowicie opuszczonymi szybami powoduje, że we wnętrzu wytwarza się przeciąg, który może doprowadzić do przeziębienia. Ponadto wpływa to na zwiększenie zużycia paliwa i znacznie zwiększa poziom hałasu w kabinie. Powinniśmy korzystać z nawiewu powietrza, aby zapewnić jego wymianę w kabinie, jednak nie ustawiajmy dmuchawy na maksymalną prędkość i nie ustawiajmy strumienia na twarz. Jeśli mamy szyberdach, możemy go uchylić, co znacznie poprawi cyrkulację powietrza. Jedziesz w słońcu, załóż okulary.

Podobne wpisy:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *