Jakie składniki aktywne w kosmetykach?

Jakie składniki aktywne w kosmetykach?Przygotowywane obecnie kosmetyki charakteryzują się coraz lepszą jakością i znaleźć można wiele świetnych produktów, dzięki którym będzie można zadbać o osobiste piękno. Warto jednak zainteresować się nieco bliżej tym jak kosmetyki są przygotowywane, na jakie ich elementy zwraca się największą uwagę. Takim zagadnieniem, które powinno wzbudzić zainteresowanie są składniki aktywne w kosmetykach. Przede wszystkim substancje aktywne w kosmetykach są tym elementem, który odpowiada za dotlenianie zmęczonej skóry, poprawiają jej koloryt, mogą skutecznie spłycać zmarszczki. Substancje aktywne są więc odpowiedzialne za to, że proces starzenia się skóry, dzięki nim możliwe staje się odbudowywanie komórek.

Czym są substancje aktywne?

Składniki aktywne w kosmetykach to wszelkie substancje chemiczne, które będą wpływać na funkcjonowanie naszej skóry. To taki składnik kosmetyków, które będą obok substancji bazowych zawsze się tam znajdować, by kosmetyk mógł działać. Substancje bazowe to zaś to co będzie stanowić masę danego kosmetyku. W nich znajdują się właśnie substancje aktywne. Do bazowych substancji zaliczyć można wodę, alkohol, barwniki, kompozycje zapachowe, emulgatory czy silikon.

Natomiast substancje aktywne mogą dzielić się w kosmetykach na trzy podstawowe grupy. Pierwsza sprawa to substancje aktywne, które działają na powierzchni skóry i włosów. Najczęściej mają one działanie nawilżające a także ochronne. Substancje aktywne, które mają docierać do głębszych warstw skóry. Trzecia grupa to substancje aktywne, które mają działanie na poziomie komórkowym i będą to antyoksydanty.

Substancje aktywne w kosmetykach odpowiadają za to jak będzie na nas działać dany krem, serum czy też balsam. Dzięki niemu skóra będzie lepiej nawilżona, sprężysta a także uzyskiwać będzie lepszy koloryt. Nie jest podatne na promieniowanie UV, utratę wody, substancje aktywne, które opóźniają starzenie się skóry. Te substancje aktywne, jakie pojawiają się na naszej skórze muszą przenikać w głąb naskórka i docierać tam przez najbardziej wierzchnią warstwę, aby docierać do innych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku