Jak sobie pomóc, gdy wypadają nam włosy?

Zdarza się, że czesząc się zauważamy na szczotce czy grzebieniu więcej włosów niż zwykle. Przyczyny wypadania włosów są bardzo różne. Na szczęście wiele z nich jest takich, których można uniknąć lub szybko je naprawić powstrzymując w ten sposób wypadanie włosów.

Wypadanie włosów przyczyny

Za wypadanie włosów odpowiedzialnych może być wiele elementów. Przyjrzymy się, czy nie stoi za tym:

  • uboga w składniki odżywcze dieta. W przypadku, gdy organizm dostaje za małą ilość witamin i składników mineralnych, to najpierw dostarcza je do narządów, które są dla niego ważniejsze niż włosy. Gdy zaczynają nam wypadać włosy przyjrzymy się w pierwszej kolejności swojej diecie. Gdy jemy mało chudego mięsa, ryb, kolorowych warzyw, gdy nie używamy olejów roślinnych, w organizmie zaczyna brakować składników odżywczych, a cierpią na tym nasze włosy;
  • Pod jego wpływem rośnie stężenie prolaktyny i kortyzolu, zaczynają więc wypadać włosy. Musimy nauczyć się sposobów na odreagowanie silnych, negatywnych emocji. Procesu wypadania włosów na skutek długotrwałego stresu może się już nie udać zatrzymać;
  • niektóre leki. Przyczyną wypadania włosów może być kuracja antybiotykami. Po zakończeniu kuracji i odstawieniu leków, włosy zaczną odrastać.

Tabletki, które powstrzymają wypadanie włosów

Długotrwałego niedoboru składników odżywczych w organizmie nie da się uzupełnić jedynie modyfikując swój sposób odżywiania się. Składniki niezbędne do wzrostu włosów trzeba uzupełnić łykając specjalne tabletki. Zawierają one witaminy z grupy B, taurynę, witaminę E oraz minerały: siarkę, krzem, cynk, selen. Coraz więcej preparatów na wypadające włosy zawiera w swoim składzie również witaminą D3. Macierz włosa od środka odżywiają również preparaty na włosy z wyciągiem z pokrzywy i skrzypu polnego.

Kuracja suplementami diety powinna trwać kilka tygodni. Aż jednak trzech miesięcy włosy potrzebują na to,aby zacząć odrastać. Należy pamiętać, że kuracja suplementami na wypadające włosy nie zastąpi zdrowego sposobu odżywiania się.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku