Mushkin

Garść informacji o Facebooku

Garść informacji o Facebooku

Kilkadziesiąt lat temu nawet nie marzyliśmy o tym, że zyskamy powszechny dostęp do Internetu. Dzisiaj większość z nas nie potrafi bez niego i jego możliwości funkcjonować. Do rozwiązań niezwykle chętnie wykorzystywanych należą serwisy społecznościowe. Największą popularnością wśród nich cieszy się Facebook.

Czym jest Facebook?
Jak już zostało wspomniane jest on serwisem społecznościowym. Osoby, które zarejestrują się na jego stronie mogą tworzyć grupy, sieci, mogą podzielić się z innymi wiadomościami, zdjęciami, filmami. Po zarejestrowaniu się użytkownicy zyskują również dostęp do mnóstwa udostępnianych przez Facebooka aplikacji. Nie wszystkie aplikacje oferowane prze serwis dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Serwis oferuje także aplikacje dla urządzeń mobilnych.

Początki Facebooka

Serwis działa od 4 lutego 2004 roku. Na początku skierowany był tylko do uczniów szkół średnich i studentów amerykańskich uczeni. Zaczął działać na Uniwersytecie Harvarda. Pomysłodawcą stworzenia serwisu był Mark Zuckeberg. Obecnie jest to największy serwis społecznościowy na świecie. Liczbę jego użytkowników ocenia się na dwa miliardy. Na początku użytkownikami serwisu byli przeważnie ludzie młodzi. Dzisiaj korzystają z niego także osoby o wiele starsze. Polska wersja Facebooka dostępna jest od maja 2008 roku.

Funkcje dodatkowe

Facebook ma wiele funkcji charakterystycznych dla innych serwisów społecznościowych. Należą do nich: lista znajomych, album ze zdjęciami, wewnętrzna poczta, książka adresowa. Każdy z użytkowników może dołączyć do grona swoich znajomych wybrane osoby. Może także zablokować osoby, z którymi nie chce utrzymywać bliższych kontaktów. Facebook od 2011 roku udostępnił użytkownikom Oś czasu, na której mogą dodawać wydarzenia ze swojego życia. Wielu użytkowników Facebooka chętnie korzysta także z komunikatora internetowego udostępnionego przez serwis w 2013 roku. Komunikator ten to Facebook Messenger. Dzięki tej funkcji komunikowanie się stało się o wiele łatwiejsze.

Podobne wpisy:

Leave a Comment