Mushkin

Firma obecna w Internecie

Firma obecna w Internecie

Możliwości Internetu wykorzystują nie tylko osoby prywatne, ale także właściciele firm. Liczba firm, które obecnie nie mają strony www jest niewielka. Jakie korzyści przynosi firmie firmowa witryna internetowa?

Elektroniczna wizytówka

Spora część użytkowników Internetu przegląda strony www w poszukiwaniu informacji. Nie ogranicza się tylko do informacji na tematy polityczne, ale szuka także informacji o firmach z różnych branż. Stworzona dla firmy strona www staje się jej elektroniczną wizytówką. Umożliwia przyjrzenie się ofercie danej firmy, nawiązanie z nią kontaktu i ewentualnej współpracy.

Źródło informacji o firmie

Zamieszczając na firmowej stronie www informacje o oferowanych produktach lub zakresie świadczonych usług, firma może ze swoją ofertą dotrzeć do większego grona klientów. Witryna www jest szansą na reklamę, daje możliwość zamieszczenia większej ilości informacji nie w przypadku ulotki reklamowej. Jest także mniej kosztowna. Reklama na stronie www może zostać zamieszczona również na obcych stronach www w formie linku. Daje możliwość monitorowania ruchu na stronie, tym samym może być bardziej skuteczna – zawsze można ją zmienić. Do tego klienci, którzy interesuje dana usługa lub produkt czerpią o nich informacje bezpośrednio od firmy, są więc bardziej wiarygodne od opinii wyrażanych na różnych forach przez internautów.

Jakie informacje powinny znaleźć się na stronie?

Na firmowej stronie www nie może zabraknąć informacji, które są istotne dla potencjalnych klientów. Umieszczenie informacji tylko o produkcie i świadczonych usługach to zbyt mało. Klienci chcą firmę poznać bliżej, na stronie nie może więc zabraknąć jej nazwy, adresu i nazwiska właściciela. Koniecznie trzeba także podać numeru telefonu do kontaktu. Na stronie można zamieścić również zdjęcia wnętrz biurowych, hal produkcyjnych czy kadry pracowniczej. Zamieszczone na stronie www zdjęcia świadczą o tym, że firma niczego nie ukrywa przed potencjalnymi klientami. Wiele więc zyskuje w oczach klientów.

Podobne wpisy:

Leave a Comment