Mushkin

Czym się kierować przy wyborze OC

Kiedy dokonujemy wyłącznie zakupu ubezpieczenia OC, rzadko kierujemy się czym innym niż ceną. Jeśli jednak zależy nam na dodatkowych ubezpieczeniach i chcemy zapewnić sobie szeroki zakres ochrony, to powinniśmy przestudiować oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Wiele osób wybierając ubezpieczenie obowiązkowe, kieruje się tylko i wyłącznie ceną. To w pewnym sensie naturalne, bo sam zakres ubezpieczenia jest taki sam w każdym towarzystwie. Gwarantuje to nam kierowcom ustawa z dnia dwudziestego drugiego maja 2003 roku.

Skoro zatem poszczególne produkty niczym się od siebie nie różnią to, jaki jest sens, żeby przepłacać?

Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę OC online i nawet bez ruszania się z domu i szukania odpowiedniego agenta, wybrać tę najtańszą ofertę. Posłużymy się tutaj porównywarką ubezpieczeń, która pozwoli nam w ciągu dosłownie kilkunastu minut, uszeregować oferty ubezpieczycieli od najtańszego do najdroższego.

O ile jednak ustawa określa zakres ubezpieczenia obowiązkowego, to w przypadku dobrowolnych świadczeń, każde towarzystwo może się tu kierować własnymi zasadami i oferować ofertę, jaką chcę. Jeśli wykupimy pakiet dobrowolnych ubezpieczeń wraz z obowiązkowym OC, to dodatkowo możemy tu liczyć na spore zniżki.

Wśród wielu pakietów dobrowolnych ubezpieczeń wyróżnia się autocasco

To formuła, która pozwala nam otrzymać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży pojazdu, a także, gdy dojdzie do zniszczenia auta w wyniku działania żywiołów. Z kolei NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, to możliwość uzyskania odszkodowania, kiedy przydarzy nam się najgorsze. Ubezpieczyciel wypłaci nam bowiem pieniądze, gdy w trakcie jazdy samochodem, naprawy pojazdu czy jego pakowania, dojdzie do wypadku, w wyniku którego doznamy trwałej utraty zdrowia. Warto też, jeśli często wyjeżdżamy samochodem z Polski, zastanowić się na wykupienie Zielonej Karty. To zagraniczny odpowiednik OC, który gwarantuje nam ochronę finansową w przypadku, kiedy stalibyśmy się sprawcami wypadku lub kolizji drogowej.

Podobne wpisy:

Leave a Comment