Mushkin

Czas na migrację do Windows Server 2012

Czas na migrację do Windows Server 2012

Niestety kończy się świadczenie rozszerzonej pomocy dla Windows Server 2003 w dniu 14 lipca 2015 roku. Jest dla bardzo ważna informacja dla wszystkich użytkowników. Koniec wsparcia dla Windows Server 2003 oznacza w praktyce koniec aktualizacji zabezpieczeń przez korporację Microsoft.

W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zaplanowanie strategii migracji. Musimy obrać odpowiednie środowisko, które zapewni nam bezpieczeństwo. Migracja do Windows Server 2012 jest jednym z rozwiązań jakie możemy przedsięwziąć. Ważny jest obiektywny fakt, że bez obrania drogi migracji narażamy się na różnego rodzaju ataki.

Warto zadbać o przeniesienie teraz, ponieważ po terminie, usługa ta będzie oferowana przez Microsoft, lecz cena nie będzie dla nas korzystna. Microsoft po terminie 14.07.2015 przestanie udostępniać różnego rodzaju aktualizacje dotyczące zabezpieczeń jak i innych ulepszeń. Skończy się również oferowanie bezpłatnego i płatnego wsparcia. Co nam grozi w takiej sytuacji? Będziemy narażeni po tym terminie na działanie i ataki wszelkiego rodzaju zorganizowane grupy cyberprzestępców. Wystawimy się na kradzieże danych jak i ingerencję w te dane. Szczególne konsekwencje mogą ponieść organizacje w przypadku zaniechania migracji. Windows Server to produkt, na którym wciąż jest oparta administracja publiczna.

W tej sytuacji poziom bezpieczeństwa jest poniżej standardom, co przekłada się na możliwość cofnięcia certyfikatów i pozwoleń, przez organy audytorskie wewnętrzne i zewnętrzne. Czasu aktualnie z każdym dniem jest coraz mniej, także należy bardzo poważnie podejść do kwestii bezpieczeństwa naszych danych. Zabezpieczenie nie będzie trudne, w dobie internetu wszelkie informacje i poradniki dostępne są w sieci. Warto jednak w zależności od naszego zapotrzebowania, zapoznać się z płatną usługą przeniesienia naszych danych. Różnego rodzaju specjaliści są gotowi sprzedać nam kursy na których dowiemy się jak wykonać przeniesienie lub możemy zlecić to zadanie profesjonaliście, co też jest rozsądnym rozwiązaniem.

Podobne wpisy:

Leave a Comment