Co zrobić, aby mieć mocne włosy?

Przyczyn wypadania włosów jest przynajmniej kilka. Bardzo często przyczyną problemów z włosami są bardzo inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Równie częstą przyczyną wypadania włosów są niedobory witamin i minerałów, do których dochodzi na skutek błędnego komponowania posiłków.

Co jest potrzebne naszym włosom?

Najważniejsze składniki dla włosów to: witamina E, biotyna, cynk, krzem i żelazo. Jedną z substancji, która coraz częściej dołącza do tych składników jest witamina D3. Zdaniem wielu naukowców prowadzących badania nad tą witaminą, jej długotrwały niedobór może stać się przyczyną wypadania włosów.

Dieta dobra dla włosów

Proces wypadania włosów spowodowany błędami żywieniowymi można powstrzymać stosunkowo szybko. Poprawa kondycji włosów nastąpi po wprowadzeniu do codziennego jadłospisu chudego mięsa, ryb (w odróżnieniu od mięsa powinny być tłuste), warzyw (na talerzu powinno być tęczowo), olejów roślinnych. Na przekąskę zamiast słodyczy trzeba wybierać orzechy.

Tabletki na włosy

Gdy zmiany w diecie nie zahamują procesu wypadania włosów to sygnał, że niedobory witamin i składników mineralnych są bardzo duże. To znak, że organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci tabletek. Suplementy diety powinny zawierać cynk, taurynę, siarkę, żelazo i krzem. Mogą zawierać dodatkowo biotynę, wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzyw, drożdże. Dodatkowo warto wzmocnić włosy i odżywić cebulki wcierkami z korzenia łopianu (jest bogaty w siarkę i krzemionkę) lub wcierkami z naturalnych olejków: rycynowego, pestek dyni lub kokosowego. Wcieranie olejku rycynowego i z pestek dyni jest szczególnie polecane osobom, u których przyczyną wypadania włosów jest długotrwały stres. W czasie kuracji do mycia włosów należy stosować szampony nie zawierające siarczynów lub specjalne lecznicze szampony hamujące wypadanie włosów.

Nawet po połączeniu kilku sposobów na wypadające włosy jednocześnie, nie zatrzyma natychmiast wypadania włosów. Trzeba więc być cierpliwym. Z reguły poprawa wyglądu włosów następuje po trzech miesiącach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku