Co robić, by nasza strona internetowa zarabiała?

Co robić, by nasza strona internetowa zarabiała?

Mnóstwo osób posiada obecnie swoją własną stronę internetową, która może dotyczyć masy rzeczy – od mody, poprzez informacje o kosmetykach, podróżach, gotowaniu, najlepszych restauracjach, hotelach, aż po informacje fachowe dotyczące gwiazd, astrologii, newsów ze świata sztuki, spraw technicznych, bankowych, psychologii i tak dalej.

Jednakże samo prowadzenie strony, w którą wkłada się całe serce, a często również i cenny przecież czas to za mało – dobrze by było coś jeszcze na niej zarabiać. Jest to możliwe, a przykład blogerów ze świata, a nawet z Polski pokazuje, że sumy są całkiem okazałe! Oto na przykład Pat Flynn zarabia miesięcznie 50 tysięcy dolarów. W Polsce nawet za jeden post na stronie internetowej można zarobić na przykład 12 tysięcy złotych. Oczywiście, takie zarobki posiadają najlepsi – jednak posiadanie własnej strony to pierwszy krok w drodze na szczyt. Co należy robić później?

Rozwój strony to podstawa

Jeśli masz własną stronę internetową – nieważne, czy już dłuższy czas, czy też dopiero została założona – pamiętaj, że musi ona stale się rozwijać. Powinna zawierać mnóstwo inspiracji dla innych, z których mogliby korzystać i którymi byliby zainteresowani. Nowe wiadomości oraz pomysły należy zamieszczać na niej systematycznie – nawet ktoś najbardziej urzeczony wejdzie na Twój portal kilkukrotnie i jeśli nic nowego go nie przyciągnie, albo w ogóle niczego nie zamieścisz, wkrótce zacznie obserwować konkurencję. Dlatego tak ważne jest profesjonalne podejście do prowadzenia swojej strony – jeśli go nie ma, strona na pewno nie będzie na siebie zarabiać tak jak powinna.

Rozwój strony polega również na organizowaniu jakichś inicjatyw – na przykład konkursów we współpracy z innymi firmami. Polega też na doradzaniu, testowaniu pewnych rzeczy na sobie, bo właśnie po fachową opinię internauci przychodzą na Twoją stronę. Wszystko powinno zostać pokazane w atrakcyjny sposób – na przykład w formie filmów video, infografik, albo wygodnie rozpisanego poradnika. Język powinien być prosty, by każdy mógł wszystko zrozumieć. Co jeszcze jest ważne? Słuchanie ludzi i odpowiadanie na ich propozycje oraz potrzeby. Przede wszystkim jednak – jeśli ktoś chce zarabiać – powinien dowiedzieć się czym są programy partnerskie!

Więcej na http://performance360.pl/jak-zarabiac-na-wlasnej-stronie-internetowej/

Programy partnerskie – szansa dla Ciebie

Programy partnerskie są narzędziami internetowego marketingu, związanymi z marketingiem afiliacyjnym. Zarabiać można na przykład przez umieszczenie na stronie baneru reklamowego jakiejś firmy, albo linka przekierowującego do oferty. Reklama powinna jednak być dyskretna, nienachalna, bo zbyt wiele zachwytów nad jakąś firmą czy jej produktami może odnieść odwrotny skutek – zostaniemy uznani za niewiarygodnych, a ta konkretna firma również.

Zarabiać można wchodząc we współpracę z jakąś firmą, ogłaszającą się na stronach sieci afiliacyjnych, jak SalesMedia czy NetSales. Stajemy się pośrednikami między organizatorem akcji, a jej odbiorcami, czyli internautami i możemy zarabiać na przykład od ilości kliknięć, wyświetleń reklamy, albo wykonania innego ruchu – na przykład skorzystaniu z oferty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na facebooku